Poradnia pediatriiOrganizm dziecka różni się od organizmu dorosłego, stopniowo rozwija się i nabywa odporność na różne schorzenia – w tym sezonowe choroby wirusowe. Problemy i choroby wieku dziecięcego diagnozuje i leczy pediatra, który dodatkowo musi mieć odpowiednie podejście do małego pacjenta.

Poradnia pediatrii w Łodzi specjalizuje się w:

 • diagnostyce i leczeniu chorób wieku dziecięcego (w tym zakaźnych chorób wirusowych, takich jak: ospa, świnka i różyczka),
 • prowadzeniu działań profilaktycznych – zapobiegających zapadnięciu na różne choroby.

Dlaczego warto wybrać poradnię pediatrii Salve Medica

 • Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, krótkie terminy oczekiwania na wizytę, dobrze wyposażone zaplecze medyczne i lekarzy z odpowiednim podejściem do małego pacjenta.
 • Działamy kompleksowo skupiając w jednym miejscu ofertę poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej, a także lekarzy różnych specjalizacji, badania diagnostyczne, w tym diagnostyki obrazowej (tomograf, rezonans, USG, RTG). 
 • W naszym szpitalu przeprowadzamy zabiegi chirurgii dziecięcej.
 • Umożliwiamy elektroniczny zapis na wizytę i dostęp do internetowego konta pacjenta, w którym możesz sprawdzić zalecenia lekarskie, odebrać wyniki badań lub e-receptę.
Umów wizytę telefonicznie
42 254 64 45
Umów się internetowo
rejestracja on-line

Nasz zespół

lek. spec. Małgorzata Bąk
lek. spec.
Linia
Pediatria, pulmonologia dziecięca
dr n. med. Marzena Funkowicz
dr n. med.
Linia
Pediatria, Alergologia dziecięca
prof. dr hab. n. med. Krystyna Wąsowska-Królikowska
prof. dr hab. n. med.
Linia
Alergologia dziecięca, Pediatria, Gastroenterologia dziecięca, Gastroenterologia, Alergologia
dr n. med. Małgorzata Zubowska
Linia
Hematologia dziecięca, Pediatria, Onkologia dziecięca, Nefrologia dziecięca

Najczęściej zadawane pytania

Umów się na wizytę gdy zaniepokoi Cię jakiś objaw chorobowy u Twojego dziecka, w szczególności gdy wystąpi:

 • temperatura powyżej 39 st.C lub przedłużający się stan podgorączkowy,
 • uporczywy kaszel,
 • katar w kolorze żółtym lub zielonym,
 • wzdęty i bolący brzuszek,
 • biegunki lub zaparcia,
 • wymioty,
 • utrzymujący się brak apetytu,
 • nadmierna senność i brak energii do codziennych aktywności,
 • wysypki i zmiany skórne,
 • zezowanie,
 • opóźniony rozwój ruchowy,
 • brak reakcji na bodźce,
 • trudności z ssaniem,
 • nadmierne ślinienie się,
 • trudności w koncentracji i zapamiętywaniu,
 • nadpobudliwość.

Poradnik

Egzotyczne wakacje z małym dzieckiem - jak się do nich przygotować?

Obecnie rodzice coraz częściej decydują się na wakacje z małym dzieckiem. I choć w przypadku podróży po kraju lub w obrębie Europy przygotowanie do takiego wyjazdu pod względem zdrowotnym nie stanowi większego problemu, o tyle wakacje w krajach tropikalnych wiążą się już z koniecznością profilaktyki chorób występujących w danym regionie – w tym z koniecznością szczepień. W jaki sposób przygotować się na egzotyczne wakacje z małym dzieckiem, czy i kiedy warto zaszczepić je na różne choroby i jak sprawić, by było ono bezpieczne przez cały okres wypoczynku?

Kiedy dziecko powinno dostać antybiotyk, a kiedy nie

Wywiad na temat zasadności przepisywania antybiotyków dzieciom podczas różnego rodzaju infekcji.

Kiedy należy wybrać się z dzieckiem do kardiologa?

Zazwyczaj wrodzone wady serca u dzieci oraz choroby związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem tego organu wykrywa się tuż po urodzeniu. Niestety, niektóre z nich mogą ujawnić się dopiero po kilkunastu miesiącach czy nawet po kilku latach od narodzin.

Najczęstsze zaburzenia neurologiczne u dzieci

Zaburzenia neurologiczne u dzieci mogą występować i być diagnozowane zarówno w wieku niemowlęcym, jak i na późniejszych etapach rozwoju.

Telemedycyna w poradniach lekarzy specjalistów

Wprowadzamy telemedycynę w poradniach lekarzy specjalistów. Sprawdź listę lekarzy, którzy przyjmują przez telefon.

Opinie o Salve Medica

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak