Płukanie kanalików łzowych

Opis usługi

U ogromnej większości osób łzy są zbierane z powierzchni oka przez kanaliki łzowe, a następnie dostają się do woreczka łzowego i przez przewód nosowo-łzowy do nosa. Zdarza się czasem, zarówno u noworodków, jak i u osób dorosłych, że pojawiają się przeszkody na drodze odpływu łez. Długotrwałe łzawienie może spowodować zaburzenie ochrony gałki ocznej i powinno zostać jak najszybciej wyleczone poprzez przeprowadzenie zabiegu płukania kanalików łzowych.

Jak przebiega zabieg płukania kanalików łzowych

Podczas zabiegu lekarz udrażnia kanalik łzowy specjalną sondą, a następnie przepłukuje go, by potwierdzić jego drożność. Zabieg jest bezpieczny i nieinwazyjny.

Przez tydzień po zabiegu należy zakraplać krople z antybiotykiem przepisane przez lekarza.

Przygotuj się

W dniu badania

Jeśli przychodzisz na zabieg z dzieckiem zadbaj o jego dobre samopoczucie. Dopilnuj by było przewinięte, zabierz jego ulubioną zabawkę. Na godzinę przed zabiegiem nie karm go.

W celu rejestracji zabierz dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość.

Cennik

Nasz zespół

Najczęściej zadawane pytania

Badanie wraz z przygotowaniem trwa 20-30 minut

Zabieg jest całkowicie bezpieczny. Skuteczność zabiegu jest natychmiastowa - oko przestaje łzawić i ropieć.

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Poradnik

Przyczyny, objawy, rodzaje i metody korygowania wad wzroku

Wady wzroku to problem, który w mniejszym lub większym stopniu dotyczy znacznej części społeczeństwa. Na ich pojawienie się wpływa wiele elementów: podeszły wiek, narażenie na kontakt z czynnikami drażniącymi, uwarunkowania genetyczne i szereg innych. Czasem występowanie wady wzroku diagnozowane jest już w pierwszych kilku miesiącach życia dziecka – oznacza to, że niektórzy pacjenci posiadają wrodzone uszkodzenia tego narządu. Na szczęście istnieje wiele metod ich korekcji – od noszenia na co dzień tradycyjnych okularów, aż po operacje laserowe.

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak