Pobranie plemników z pęcherza moczowego

Opis usługi

W ogromnej większości przypadków podczas ejakulacji (wytrysku) nasienie wyrzucane jest przez prącie na zewnątrz. Przedostawaniu się plemników do pęcherza moczowego zapobiega skurcz zwieracza wewnętrznego cewki moczowej. Zdarza się jednak, że w przypadku wytrysku wstecznego, nasienie trafia do pęcherza moczowego, miesza się z zawartością pęcherza i jest wydalane z moczem.

Zwiększone ryzyko wytrysku wstecznego występuje:

  • po operacjach gruczołu krokowego lub cewki moczowej ,
  • w powikłaniach przewodzenia nerwowego w cukrzycy, w urazach rdzenia kręgowego lub stwardnieniu rozsianym,
  • w czasie zażywania niektórych leków na nadciśnienie, zaburzenia nastroju lub powiększenie gruczołu krokowego.

Jak przebiega pobranie plemników z pęcherza moczowego

Podczas procedury w przystosowanym do tego pomieszczeniu pacjent proszony jest o wykonanie szeregu czynności:

  • oddanie moczu (tak aby w pęcherzu trochę go zostało),
  • oddanie nasienia do pojemnika,
  • ponowne oddanie moczu do osobnego pojemnika zawierającego płyn obniżający kwasowość,
  • przekazanie materiału personelowi medycznemu do odwirowania.

Uzyskane w ten sposób plemniki mogą być wykorzystane zarówno do inseminacji (pod warunkiem wystarczającej ich liczby) lub do procedur in vitro (IVF/ICSI).

Przygotuj się

Przed wizytą

Przez 2-3  dni wskazana jest wstrzemięźliwość od aktywności seksualnej.

W dniu wizyty

W celu rejestracji zabierz dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość.

Cennik

Najczęściej zadawane pytania

Długość procedury zależy od Ciebie. Masz tyle czasu, ile potrzebujesz.

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak