Pobranie plemników z pęcherza moczowego

Opis usługi

W ogromnej większości przypadków podczas ejakulacji (wytrysku) nasienie wyrzucane jest przez prącie na zewnątrz. Przedostawaniu się plemników do pęcherza moczowego zapobiega skurcz zwieracza wewnętrznego cewki moczowej. Zdarza się jednak, że w przypadku wytrysku wstecznego, nasienie trafia do pęcherza moczowego, miesza się z zawartością pęcherza i jest wydalane z moczem.

Zwiększone ryzyko wytrysku wstecznego występuje:

  • po operacjach gruczołu krokowego lub cewki moczowej ,
  • w powikłaniach przewodzenia nerwowego w cukrzycy, w urazach rdzenia kręgowego lub stwardnieniu rozsianym,
  • w czasie zażywania niektórych leków na nadciśnienie, zaburzenia nastroju lub powiększenie gruczołu krokowego.

Jak przebiega pobranie plemników z pęcherza moczowego

Podczas procedury w przystosowanym do tego pomieszczeniu pacjent proszony jest o wykonanie szeregu czynności:

  • oddanie moczu (tak aby w pęcherzu trochę go zostało),
  • oddanie nasienia do pojemnika,
  • ponowne oddanie moczu do osobnego pojemnika zawierającego płyn obniżający kwasowość,
  • przekazanie materiału personelowi medycznemu do odwirowania.

Uzyskane w ten sposób plemniki mogą być wykorzystane zarówno do inseminacji (pod warunkiem wystarczającej ich liczby) lub do procedur in vitro (IVF/ICSI).

Przygotuj się

Przed wizytą

Przez 2-3  dni wskazana jest wstrzemięźliwość od aktywności seksualnej.

W dniu wizyty

W celu rejestracji zabierz dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość.

Cennik

Najczęściej zadawane pytania

Długość procedury zależy od Ciebie. Masz tyle czasu, ile potrzebujesz.

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Wcześniej słysząc onkolog drżałam że strachu, dziś - wiem że to człowiek który chce mi pomóc. Dzięki profesorowi Zadrożnemu poczułam się nie tylko jako pacjentka, ale przede wszystkim otoczona opieką młoda kobieta. Z całego serca polecam klinikę.

Gabrysia Majczak

Badanie urodynamiczne przeprowadzone w cudownej atmosferze. Mimo obaw i początkowemu stresowi czułam się zaopiekowana. Pan dr Szlaga, miły, empatyczny, wszystko dokładnie wyjaśnił, odpowiedział na każde pytanie. Pani Beata-asystująca w czasie badania, od samego wejścia do gabinetu starała się zminimalizować stres i otoczyć opieką. Polecam ten team

Żaneta Klimowicz

Korzystałem z usług kliniki przy okazji tomografu komputerowego oraz wizyty z synem u okulisty. Zawsze byłem zadowolony z jakości usług. Wizyty umawianie są na konkretne godziny, więc nie trzeba zazwyczaj czekać długo w kolejce, jest czysto i schludnie. Wnętrza są przyjemne dla oka, nowoczesne i funkcjonalne. Jedyny drobny minus, że przy rejestracji zawsze są kolejki, na szczęście bardzo szybko obsługiwane.

Wordlord

Daje 5 a nawet i więcej ⭐Pani doktor Jamroz-Brzeska (Alergolog) uratowała mnie lekami po wstrząsie anafilaktycznym. Jestem bardzo wdzięczna za to , że mogłam tego samego dnia na cito się dostać do lekarza. Do tego Pani doktor wspaniała osoba, mega empatyczna, wyrozumiała. Bardzo wnikliwie przeprowadziła wywiad lekarski, dzięki czemu mogła dobrze dobrać leki. Jestem Mega wdzięczna. Życzę powodzenia i dalszych sukcesów. Życzę Wszystkiego dobrego w nowym roku. Pozdrawiam Sylwia - pacjentka z Kutna

Sylwia z Kutna

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko