Podcięcie wędzidełka

skier_male.png
Skierowanie
zabieg_maly.png
Zabieg

Opis usługi
skier_male.png
Skierowanie
zabieg_maly.png
Zabieg

Wędzidełko języka (podjęzykowe), to fałd skóry łączący powierzchnię języka z dnem jamy ustnej. Gdy jest prawidłowej długości, pozwala na swobodne przemieszczanie języka i na poprawne wymawianie głosek. Czasami zdarza się, że wędzidełko podjęzykowe jest za krótkie, można to sprawdzić:

 • podczas podnoszenia języka do góry wędzidełko bardzo się napina i grubieje,
 • dziecko ma problemy ze ssaniem,
 • język z trudem się wysuwa,
 • czubek języka jest wcięty na środku na kształt serca,
 • głoski: „l”, „sz”, „ż”, „cz”, „dż” oraz „r” są źle wymawiane.

W takiej sytuacji lekarz, po konsultacji z rodzicem i logopedą może podjąć decyzję o podcięciu wędzidełka podjęzykowego.

Jak przebiega zabieg podcięcia wędzidełka

Zabieg polega na przecięciu błony znajdującej się pod spodem języka, z której zbudowanej jest wędzidełko. Przecięte wędzidełko zwykle goi się bez problemu. Po operacji konieczne są ćwiczenia, które zapobiegną powstaniu zrostów, i co najważniejsze - nauczą unosić język do góry. Sama operacja nie sprawi, że język będzie się sam utrzymywał w pozycji pionowej.

Przygotuj się

W dniu badania

W celu rejestracji zabierz dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość.

Więcej o usłudze

Przykładowe ćwiczenia przed i po zabiegu podcięcia wędzidełka

 • Dotykaj językiem kącików ust przy szeroko otwartej buzi. Rób to coraz szybciej.
 • Oblizuj wargi przy szeroko otwartej buzi.
 • Oblizuj lizak wyjmując język z ust.
 • Wystaw język z buzi daleko do przodu, skieruj w górę, a następnie go schowaj.
 • Spróbuj naśladować odgłosy kopyt konia.
 • Spróbuj sięgnąć językiem na przemian do nosa i do brody.

Cennik

Najczęściej zadawane pytania

Zabieg wraz z przygotowaniem trwa 20-30 minut.

Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak