Choroby zakaźnePoradnia chorób zakaźnych w Łodzi zajmuje się profilaktyką, diagnostyką i leczeniem zakażeń:

  • wirusowych,
  • bakteryjnych,
  • grzybiczych,
  • wywoływanych przez pasożyty.

Współpracujemy z innymi poradniami specjalistycznymi, dzięki czemu lekarze mogą konsultować przypadki, a tym samym szybciej i trafniej ustalić diagnozę i zaplanować leczenie.

Choroby zakaźne wywoływane są przez drobnoustroje, ich toksyny lub pasożyty i ze względu na charakter i sposób szerzenia stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. Mogą rozprzestrzeniać się poprzez: kontakt bezpośredni, drogą kropelkową, kontakt seksualny, owady i pajęczaki.

Chorobami zakaźnymi są: Bruceloza, Bąblowica, Borelioza z Lyme, Botulizm, Chikungunya, Cholera, Choroba Creutzfeldta-Jacoba (CJD), Czerwonka bakteryjna, Denga, Dżuma, Ebola i Marburg, Gorączka doliny Rift (RVF), Gorączka Lassa, Gorączka krwotoczna Alkhurma, Gorączka Q, Gorączka Zachodniego Nilu, Gruźlica, Grypa, Grypa pandemiczna, Grypa ptaków H5N1, HIV/AIDS, Jersinioza, Kampylobakterioza, Kleszczowe zapalenie mózgu, Krztusiec, Legioneloza, Leiszmanioza, Leptospiroza, Listerioza, Malaria, Choroby inwazyjne wywołane przez meningokoki, pneumokoki oraz Haemophilus influenzae, MERS, Norowirusy, Odra, Ospa prawdziwa, Ospa wietrzna i półpasiec, Płonica (szkarlatyna), Rotawirusy, Różyczka, Salmonelozy, Dur brzuszny i rzekomy, SARS, Świnka, Tężec, Toksokaroza, Toksoplazmoza, Tularemia, Wąglik, Wirusowe gorączki krwotoczne, Wścieklizna, WZW A, WZW B, WZW C, Zapalenie mózgu St. Louis, Żółta Gorączka.

Poradnia chorób zakaźnych w Łodzi dla dzieci i dorosłych specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu:

  • chorób zakaźnych wirusowych, bakteryjnych, pasożytniczych,
  • przewlekłego uszkodzenia wątroby na innym tle: toksycznym lub immunologicznym.

Dlaczego warto wybrać specjalistę chorób zakaźnych w Salve Medica?

  • Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, krótkie terminy oczekiwania na wizytę w poradni chorób zakaźnych w Łodzi, dobrze wyposażone zaplecze medyczne.
  • Działamy kompleksowo, skupiając w jednym miejscu ofertę poradni lekarzy różnych specjalizacji, badania diagnostyczne, w tym diagnostyki obrazowej (tomograf, rezonans, USG, RTG). W naszym szpitalu przeprowadzamy również zabiegi operacyjne.
  • Umożliwiamy elektroniczny zapis na wizytę w poradni chorób zakaźnych i dostęp do internetowego konta pacjenta, w którym możesz sprawdzić zalecenia lekarskie, odebrać wyniki badań lub e-receptę.

KIEDY UDAĆ SIĘ DO LEKARZA CHORÓB ZAKAŹNYCH?

Skonsultuj się z lekarzem chorób zakaźnych jeśli zauważyłeś niepokojące objawy: szybko rozwijająca się gorączka, bóle mięśni, nudności, biegunka. Gdy okaże się, że zaraziłeś się chorobą tropikalną po egzotycznej podróży, natychmiast zostaniesz skierowany na leczenie.

CZYM ZAJMUJE SIĘ LEKARZ CHORÓB ZAKAŹNYCH?

Lekarz w poradni chorób zakaźnych zajmuje się profilaktyką, diagnostyką i leczeniem zakażeń wywoływanych przez wirusy, bakterie, grzyby i pasożyty, a także chorób będących wynikiem działania toksyn wydzielanych przez drobnoustroje. Specjalista prowadzi wywiad z pacjentem, kieruje na badania diagnostyczne i zaleca szczepienia ochronne.

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Najczęściej zadawane pytania

Skonsultuj się z lekarzem chorób zakaźnych jeśli zauważyłeś niepokojące objawy: szybko rozwijająca się gorączka, bóle mięśni, nudności, biegunka. Gdy okaże się, że zaraziłeś się chorobą tropikalną po egzotycznej podróży, natychmiast zostaniesz skierowany na leczenie.

Poradnik

Egzotyczne wakacje z małym dzieckiem - jak się do nich przygotować?

Obecnie rodzice coraz częściej decydują się na wakacje z małym dzieckiem. I choć w przypadku podróży po kraju lub w obrębie Europy przygotowanie do takiego wyjazdu pod względem zdrowotnym nie stanowi większego problemu, o tyle wakacje w krajach tropikalnych wiążą się już z koniecznością profilaktyki chorób występujących w danym regionie – w tym z koniecznością szczepień. W jaki sposób przygotować się na egzotyczne wakacje z małym dzieckiem, czy i kiedy warto zaszczepić je na różne choroby i jak sprawić, by było ono bezpieczne przez cały okres wypoczynku?

Salmonella - jak uniknąć zatrucia pokarmowego i co robić, gdy dojdzie do zakażenia?

Biegunka, bóle brzucha, czy gorączka to objawy typowe dla wielu chorób oraz zakażeń. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że ich źródłem mogą być pałeczki Salmonelli, gdyż to one są główną przyczyną zatruć pokarmowych. Zakażenie pojawia się wraz ze spożyciem produktu, który zawiera toksyny bakteryjne. Aby szybko zapobiec infekcji, warto wiedzieć, jakie są przyczyny i objawy Salmonelli i jak ją leczyć.

Szczepienia przed wyjazdem do Ameryki Południowej, Azji i Afryki

Wakacje za granicą, krótkie, służbowe wypady czy odwiedziny u rodziny lub przyjaciół mieszkających w dalekich zakątkach świata łączą się ze zwiedzaniem, przyjemnymi wspomnieniami i nierzadko z ogromną ekscytacją. Warto jednak, by entuzjazm na myśl o urlopie czy wycieczce nie pozbawił podróżników zdrowego rozsądku, który nie tylko nakazuje zadbanie o ubezpieczenie na wyjazd za granicę, ale również o profilaktyczne, obowiązkowe i dodatkowe szczepienia.

Telemedycyna w poradniach lekarzy specjalistów

Wprowadzamy telemedycynę w poradniach lekarzy specjalistów. Sprawdź listę lekarzy, którzy przyjmują przez telefon.

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak