Poradnia dla dzieciZapraszamy do naszej przychodni dzieci i ich rodziców. Nasi pediatrzy i lekarze rodzinni zadbają o zdrowie, dobre samopoczucie i prawidłowy rozwój Waszych dzieci.

Podstawowa opieka zdrowotna zapewnia dzieciom bezpłatny dostęp do lekarza, pielęgniarki i położnej w miejscu zamieszkania. Wizyty odbywają się w przychodni w gabinecie lekarskim lub zabiegowym, bądź w uzasadnionych przypadkach, w domu małego Pacjenta. Na prośbę opiekuna udzielamy także konsultacji telefonicznych. Świadczenia podstawowej opieki zdrowotnej udzielane są od poniedziałku do piątku w godzinach 8-18 z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy.

Lekarz pediatra

Lekarz pediatra dba o profilaktykę wieku rozwojowego oraz o szczepienia ochronne. Udziela porad w leczeniu chorób, kieruje na badania diagnostyczne, do poradni specjalistycznych, na rehabilitację i leczenie uzdrowiskowe. Orzeka o stanie zdrowia dziecka.

Pielęgniarka

Pielęgniarka obejmuje kompleksową opiekę nad dzieckiem. Uczestniczy w wizytach patronażowych, prowadzi testy przesiewowe. Wykonuje szczepienia i inne iniekcje, a także pobiera materiał do badań diagnostycznych na podstawie zlecenia lekarza.

Położna

Położna opiekuje się noworodkiem i niemowlęciem do ukończenia 2 miesiąca życia w ramach wizyt patronażowych.

Przewodnik dla rodziców małych Pacjentów

Specjalnie dla rodziców małych Pacjentów, stworzyliśmy praktyczny przewodnik, który pozwoli się przygotować do wizyty lub badań i ułatwi pobyt w naszym Centrum Medycznym.
Pobierz przewodnik poniżej, w dokumentach do pobrania.

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Najczęściej zadawane pytania

Wypełnij i złóż deklarację do lekarza rodzinnego, pediatry, pielęgniarki i położnej w rejestracji.

Możesz również zrobić to online przez Internetowe Konto Pacjenta (IKP).

Lista szczepień odpłatnych, nierefundowanych przez NFZ realizowanych przez POZ

Szczepionka Cena
Infanrix IPV + Hib 135,00 zł
Synflorix 150,00 zł
Havrix 720 Junior 140,00 zł
Rotateq 160,00 zł
Infanrix hexa 200,00 zł
Varilrix 220,00 zł
Prevenar 13 290,00 zł
Rotarix 330,00 zł
Bexero 360,00 zł
EUVAX B 85,00 zł
Szczepionka przeciw grypie 50,00 zł

Żeby zaszczepić dziecko przychodnia POZ musi posiadać Kartę Szczepień dziecka. Dziecko musi być zapisane do POZ w Salve Medica. Rodzic powinien poinformować przychodnię, pod której opieką było dziecko dotychczas o konieczności przesłania Karty Szczepień na adres Salve Medica, 91-211 Łódź, ul. Szparagowa 10.

Każda osoba uprawniona do świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej może zmienić lekarza rodzinnego, pielęgniarkę i położną 2 razy do roku.

Poradnik

Atopowe zapalenie skóry i jak sobie z nim radzić

Atopowe zapalenie skóry (AZS) to przewlekła choroba zapalna. Jej głównym objawem jest silny świąd, któremu towarzyszą zapalne zmiany skórne w postaci wyprysków. Choroba ta na ogół pojawia się już we wczesnym dzieciństwie i boryka się z nią ok. 25% dzieci i 2-3% dorosłych. Z kolei u ponad połowy chorych objawy pojawiają się już w pierwszym roku życia. W związku z tym, że atopowe zapalenie skóry w większym stopniu dotyczy właśnie dzieci, warto wiedzieć, jak sobie z nim radzić, by szybko zniwelować uporczywe dolegliwości.

Co zrobić, gdy użądli nas osa lub pszczoła?

Ukąszenia owadów to zjawisko, które swój szczyt osiąga w okresie wakacyjnym. Gdy robi się ciepło, pszczoły i osy można nie tylko coraz częściej zobaczyć, ale także usłyszeć. Najwięcej spotyka się ich w naturalnych rezerwatach, choć w miejskich aglomeracjach też są bardzo aktywne. Dlatego warto mieć się w tym czasie na baczności, by uniknąć ukąszenia. Jednak nie zawsze jest to możliwe. W związku z tym należy wiedzieć - co robić, gdy użądli nas osa lub pszczoła? To szczególnie ważne dla alergików, ale również dzieci, które ciężej znoszą ugryzienia owadów.

Powszechny Program Szczepień przeciw HPV

Od 1 czerwca 2023 roku w wybranych punktach na terenie całego kraju ruszyła akcja powszechnych, bezpłatnych szczepień przeciwko HPV dla dzieci. POZ Salve Medica podejmuje działania, żeby stać się jednym z punktów szczepień prowadzonych w ramach programu powszechnych szczepień przeciwko HPV.

Sposoby ochrony i metody postępowania w przypadku ukąszenia przez kleszcza

Lato to okres częstych wycieczek. Wówczas wielu podróżujących zażywa większego kontaktu z naturą. Wysoka trawa, zalesione ścieżki, czy gęste krzewy to naturalne środowisko kleszczy. Nieważne więc, czy wybieramy górskie wędrówki, biwak nad jeziorem, czy wypoczynek na działce, w każdym z tych miejsc można napotkać kleszcze. W takim wypadku należy odpowiednio się zabezpieczyć i poznać metody postępowania w przypadku ukąszenia przez kleszcza.

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak