Poradnia dla dzieciZapraszamy do naszej przychodni dzieci i ich rodziców. Nasi pediatrzy i lekarze rodzinni zadbają o zdrowie, dobre samopoczucie i prawidłowy rozwój Waszych dzieci.

Podstawowa opieka zdrowotna zapewnia dzieciom bezpłatny dostęp do opieki medycznej w miejscu zamieszkania. Wizyty odbywają się w przychodni w gabinecie lekarskim lub zabiegowym, bądź w uzasadnionych przypadkach, w domu małego pacjenta. Świadczenia podstawowej opieki zdrowotnej udzielane są  od poniedziałku do piątku w godzinach 8-18 z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy.

Lekarz pediatra

Lekarz pediatra dba o profilaktykę wieku rozwojowego oraz o szczepienia ochronne. Udziela porad w leczeniu chorób, kieruje na badania diagnostyczne, do poradni specjalistycznych, na rehabilitację i leczenie uzdrowiskowe. Orzeka o stanie zdrowia dziecka.

Pielęgniarka

Pielęgniarka obejmuje kompleksową opiekę nad dzieckiem. Uczestniczy w wizytach patronażowych, prowadzi testy przesiewowe. Wykonuje szczepienia i inne iniekcje, a także pobiera materiał do badań diagnostycznych na podstawie zlecenia lekarza.

Położna

Położna opiekuje się noworodkiem i niemowlęciem do ukończenia 2 miesiąca życia w ramach wizyt patronażowych.

Umów wizytę telefonicznie
42 254 64 00
Umów się internetowo
rejestracja on-line
Umów wizytę telefonicznie:
42 254 64 00
lub skorzystaj z możliwości

Nasz zespół

Najczęściej zadawane pytania

Wypełnij i złóż deklarację do lekarza rodzinnego, pediatry, pielęgniarki i położnej  w naszym Dziale Obsługi Pacjenta.

Możesz również zrobić to online zakładając profil w panelu Ministerstwa Zdrowia: pacjent.gov.pl.

Szczepionki 5 w 1 i 6 w 1, szczepionka przeciw ospie wietrznej, przeciw biegunce rotawirusowej, sezonowa przeciw grypie.

Każda osoba uprawniona do świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej może mienić lekarza rodzinnego, pielęgniarkę i położną 2 razy do roku.

Poradnik

Atopowe zapalenie skóry i jak sobie z nim radzić

Atopowe zapalenie skóry (AZS) to przewlekła choroba zapalna. Jej głównym objawem jest silny świąd, któremu towarzyszą zapalne zmiany skórne w postaci wyprysków. Choroba ta na ogół pojawia się już we wczesnym dzieciństwie i boryka się z nią ok. 25% dzieci i 2-3% dorosłych. Z kolei u ponad połowy chorych objawy pojawiają się już w pierwszym roku życia. W związku z tym, że atopowe zapalenie skóry w większym stopniu dotyczy właśnie dzieci, warto wiedzieć, jak sobie z nim radzić, by szybko zniwelować uporczywe dolegliwości.

Co zrobić, gdy użądli nas osa lub pszczoła?

Ukąszenia owadów to zjawisko, które swój szczyt osiąga w okresie wakacyjnym. Gdy robi się ciepło, pszczoły i osy można nie tylko coraz częściej zobaczyć, ale także usłyszeć. Najwięcej spotyka się ich w naturalnych rezerwatach, choć w miejskich aglomeracjach też są bardzo aktywne. Dlatego warto mieć się w tym czasie na baczności, by uniknąć ukąszenia. Jednak nie zawsze jest to możliwe. W związku z tym należy wiedzieć - co robić, gdy użądli nas osa lub pszczoła? To szczególnie ważne dla alergików, ale również dzieci, które ciężej znoszą ugryzienia owadów.

Sposoby ochrony i metody postępowania w przypadku ukąszenia przez kleszcza

Lato to okres częstych wycieczek. Wówczas wielu podróżujących zażywa większego kontaktu z naturą. Wysoka trawa, zalesione ścieżki, czy gęste krzewy to naturalne środowisko kleszczy. Nieważne więc, czy wybieramy górskie wędrówki, biwak nad jeziorem, czy wypoczynek na działce, w każdym z tych miejsc można napotkać kleszcze. W takim wypadku należy odpowiednio się zabezpieczyć i poznać metody postępowania w przypadku ukąszenia przez kleszcza.