GeriatriaGeriatria jest dziedziną wywodzącą się z interny, która jest „królową nauk medycznych”. Koncentruje się na osobach powyżej 65. roku życia, czerpiąc m.in. z medycyny rodzinnej, neurologii oraz psychiatrii. Seniorzy wymagają szczególnego podejścia. Towarzyszy im często szereg problemów zdrowotnych, chorób współistniejących, co wymaga od lekarza specjalisty bardzo szerokiej wiedzy, by móc postawić prawidłową diagnozę i zmniejszyć liczbę przyjmowanych przez Pacjenta leków. Osobom starszym doskwierają choroby "indywidualne", które zaczynają przeplatać się ze schorzeniami wieku podeszłego jak otępienie, czy osteoporoza. Lekarz z poradni geriatrycznej w Łodzi podchodzi do Pacjenta w sposób holistyczny. Potocznie mówi się, że jest internistą, kardiologiem, neurologiem i psychiatrą w jednym.

Geriatra w razie potrzeby skieruje Pacjenta na dodatkowe badania diagnostyczne, ale również i profilaktyczne, których wyniki szczegółowo przeanalizuje. Lekarz współpracuje z innymi ośrodkami odpowiedzialnymi za opiekę nad seniorami nieuleczalnie chorymi. Geriatra może skierować Pacjenta do sanatoriów i uzdrowisk.

Seniorzy narażeni są na schorzenia typowe dla ich wieku, między innymi:

 • cukrzycę,
 • zwyrodnienia stawów,
 • choroby układu sercowo-naczyniowego,
 • osteoporozę,
 • zaparcia,
 • nietrzymanie moczu,
 • zaburzenia równowagi i urazy,
 • odleżyny,
 • demencję
 • depresję,
 • otępienie,
 • zaburzenia zachowania.

Lekarz geriatra bierze również pod uwagę choroby współistniejące, które u osób starszych przebiegają odmiennie i nietypowo. Jego celem jest:

 • ustalanie priorytetów leczenia, planowanie dalszego postępowania i opieki nad Pacjentem,
 • ocena potrzeb rehabilitacji oraz konsultacji u innych specjalistów,
 • analiza przyjmowanych leków, ich wzajemnych interakcji, a także eliminacja tych niepotrzebnych lub szkodliwych w wieku podeszłym,
 • zoptymalizowanie funkcjonowania osób starszych oraz poprawa jakości ich życia.

Żeby zapisać Pacjenta na wizytę u geriatry w ramach kontraktu z NFZ prosimy o dostarczenie skierowania od lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej lub lekarza specjalisty. Do poradni geriatrycznej w Łodzi przyjmujemy osoby powyżej 65. roku życia.

Dlaczego warto wybrać Poradnię Geriatryczną w Salve Medica?

W poradni geriatrycznej prowadzimy bezpłatne wizyty w ramach NFZ, można również zapisać się odpłatnie. Warto udać się do geriatry w Łodzi w Salve Medica, ponieważ:

 • Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, krótkie terminy oczekiwania na wizytę w poradni geriatrycznej, dobrze wyposażone zaplecze medyczne.
 • Działamy kompleksowo skupiając w jednym miejscu ofertę poradni lekarzy różnych specjalizacji, badania diagnostyczne, w tym diagnostyki obrazowej (tomograf, rezonans, USG, RTG). W naszym szpitalu przeprowadzamy również zabiegi operacyjne.
 • Umożliwiamy elektroniczny zapis na wizytę u geriatry w Łodzi i dostęp do internetowego konta pacjenta, w którym możesz sprawdzić zalecenia lekarskie, odebrać wyniki badań lub e-receptę.
Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Najczęściej zadawane pytania

W poradni geriatrycznej specjaliści przeprowadzają diagnostykę i zajmują się kompleksowym leczeniem chorób charakterystycznych dla wieku podeszłego (u osób powyżej 65. roku życia). Zalicza się do nich m.in. osteoporozę, otępienie, depresję, zaburzenia równowagi, dolegliwości bólowe układu kostno-stawowego.

Na wizytę do geriatry powinny udać się osoby po 65. roku życia, które zmagają się z kilkoma schorzeniami i przyjmują więcej niż 4 leki. Porada jest wskazana także w przypadku osób w podeszłym wieku, które mają trudności z radzeniem sobie z codziennymi czynnościami.

Poradnik

Czym jest, jak przebiega i jak leczyć reumatoidalne zapalenie stawów (RZS)?

Reumatoidalne zapalenie stawów (niegdyś określane jako gościec lub gościec przewlekle postępujący) jest schorzeniem o podłożu zapalnym, zajmującym najczęściej obszar małych stawów (dłoni i stóp). RZS towarzyszą dokuczliwe dolegliwości bólowe, deformacje stawów, a w przypadku braku terapii może dojść nawet do całkowitej niesprawności.

Leczenie bólu za pomocą terapii osoczem bogatym w czynniki wzrostu (PRP)

Osocze bogatopłytkowe to składnik krwi, którego pozytywny wpływ na procesy regeneracyjne oraz wzrostowe tkanek i komórek znane są przede wszystkim w medycynie estetycznej.

Neurologia - wąska specjalizacja o szerokim spektrum działania

Neurologia jest dziedziną medycyny zajmującą się diagnozowaniem oraz leczeniem schorzeń związanych z nieprawidłowościami czynnościowymi oraz urazami oraz urazami ośrodkowego lub obwodowego układu nerwowego. I choć z pozoru obszar działania lekarzy neurologów wydaje się wąski, to mnogość schorzeń, towarzyszących im objawów oraz zawiłości diagnostyczne sprawiają, że neurologia okazuje się być specjalizacją o… szeroki spektrum działania.

Nietrzymanie moczu może dotknąć każdego

Nietrzymanie moczu to objaw polegający na niemożności kontroli oddawania moczu. Wbrew pozorom dotyka nie tylko osób starszych, ale również kobiety w ciąży i po porodzie czy osoby cierpiące na różnorakie schorzenia.

Skleroterapia - skuteczny sposób na leczenie hemoroidów

Skleroterapia jest zabiegiem, który stosuje się zwykle w przypadku leczenia niewydolności żylnej w postaci przewlekłej. Procedura polega na ostrzykiwaniu wybranego miejsca środkami chemicznymi, mającymi na celu zmniejszenie przepływu krwi w zmienionym chorobowo miejscu.

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak