Profilaktyka chorób krążenia

Lekarz Podstawowej Opieki Zdrowotnej w ramach NFZ przeprowadza z Pacjentem zadeklarowanym do Poradni POZ wywiad i niezbędne badania diagnostyczne.

Program profilaktyki chorób układu krążenia (CHUK) kierowany jest do osób, które:

  • są w przedziale wiekowym między 35-65 lat,
  • nie mają zdiagnozowanej choroby układu krążenia,
  • są obciążone czynnikami ryzyka (palenie papierosów, nadciśnienie tętnicze, niska aktywność fizyczna, zaburzenia gospodarki lipidowej, nadwaga lub otyłość, upośledzona tolerancja glukozy, niezdrowe odżywianie się, nadmierny stres),
  • które w okresie ostatnich 5 lat nie korzystały ze świadczeń udzielanych w ramach programu profilaktyki CHUK także u innych świadczeniodawców.

Głównym celem programu profilaktycznego CHUK jest wczesne wykrywanie czynników ryzyka, co pozwala na obniżenie zachorowalności i umieralności z powodu chorób układu krążenia populacji objętej programem.

Zamówienie wizyty

Umów się na wizytę w ramach profilaktyki chorób krążenia z internistą POZ telefonicznie 42 254 64 84 lub osobiście w Rejestracji.

Dzień przed wizytą dostaniesz SMS przypominający. Jeżeli nie możesz przyjść, poinformuj nas o tym, ktoś inny będzie mógł przyjść na wizytę w tym terminie.

Wizyta lekarska

Jeżeli nie jesteś zapisany do naszego POZ, wypełnij deklarację i złóż ją w rejestracji lub elektronicznie w dniu wizyty. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Lekarz przeprowadzi z Tobą wywiad i skieruje Cię na bezpłatne badania pozwalające określić kategorię ryzyka choroby układu krążenia.

Badania diagnostyczne

Wykonaj badania, na które skierował Cię lekarz:

  • badania fizykalne,
  • ciśnienie tętnicze,
  • badania biochemiczne: cholesterol całkowity, cholesterol HDL, cholesterol LDL, trójglicerydy, glukoza na czczo.

Wizyta lekarska

Z wynikami badań wróć do lekarza prowadzącego. Na ich podstawie lekarz dokona u Ciebie oceny ryzyka chorób układu krążenia oraz wskaże zalecenia: edukację lub dalszą diagnostykę i leczenie w poradni specjalistycznej.

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak