Profilaktyka chorób krążenia
Lekarz Podstawowej Opieki Zdrowotnej w ramach NFZ przeprowadza z Pacjentem zadeklarowanym do Poradni POZ wywiad i niezbędne badania diagnostyczne.
Program profilaktyki chorób układu krążenia (CHUK) kierowany jest do osób, które:
- są w przedziale wiekowym między 35-65 lat,
- nie mają zdiagnozowanej choroby układu krążenia,
- są obciążone czynnikami ryzyka (palenie papierosów, nadciśnienie tętnicze, niska aktywność fizyczna, zaburzenia gospodarki lipidowej, nadwaga lub otyłość, upośledzona tolerancja glukozy, niezdrowe odżywianie się, nadmierny stres),
- które w okresie ostatnich 5 lat nie korzystały ze świadczeń udzielanych w ramach programu profilaktyki CHUK także u innych świadczeniodawców.
Głównym celem programu profilaktycznego CHUK jest wczesne wykrywanie czynników ryzyka, co pozwala na obniżenie zachorowalności i umieralności z powodu chorób układu krążenia populacji objętej programem.

Zamówienie wizyty
Umów się na wizytę w ramach profilaktyki chorób krążenia z internistą POZ telefonicznie 42 254 64 84 lub osobiście w Rejestracji.
Dzień przed wizytą dostaniesz SMS przypominający. Jeżeli nie możesz przyjść, poinformuj nas o tym, ktoś inny będzie mógł przyjść na wizytę w tym terminie.
Wizyta lekarska
Jeżeli nie jesteś zapisany do naszego POZ, wypełnij deklarację i złóż ją w rejestracji lub elektronicznie w dniu wizyty. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Lekarz przeprowadzi z Tobą wywiad i skieruje Cię na bezpłatne badania pozwalające określić kategorię ryzyka choroby układu krążenia.
Badania diagnostyczne
Wykonaj badania, na które skierował Cię lekarz:
- badania fizykalne,
- ciśnienie tętnicze,
- badania biochemiczne: cholesterol całkowity, cholesterol HDL, cholesterol LDL, trójglicerydy, glukoza na czczo.
Wizyta lekarska
Z wynikami badań wróć do lekarza prowadzącego. Na ich podstawie lekarz dokona u Ciebie oceny ryzyka chorób układu krążenia oraz wskaże zalecenia: edukację lub dalszą diagnostykę i leczenie w poradni specjalistycznej.