Badania kliniczne dla Pacjentów z nowotworem krwi

Badanie kliniczne VANDA przeznaczone jest dla Pacjentów z nawrotowymi lub opornymi na leczenie hematologicznymi nowotworami złośliwymi. W badaniu Pacjenci otrzymają bezpłatnie lek - Trichostatynę A. W trakcie badania Pacjenci będą mieli przeprowadzoną bezpłatnie ocenę markerów genetycznych w odpowiedzi na lek.

Badany lek - Trichostatyna A - będzie podawany w powolnym wlewie dożylnym w dawce ustalonej indywidualnie dla danej grupy Pacjentów, w zakresie dawek od 1,25 do 60 mg. Badanie ocenia tolerancję Trichostatyny A, polega na określeniu działania, które ogranicza dawkę oraz wstępnie ocenia skuteczność leku.

Wizyty lekarskie i badania diagnostyczne związane z programem badania, oraz lek są całkowicie bezpłatne. Zwracamy również koszt transportu do ośrodka.

Krok 1: Kwalifikacja do badania

Do badania poszukujemy Pacjentów:

  • pełnoletnich,
  • z rozpoznanym złośliwym nowotworem hematologicznym lub złośliwym nowotworem limfoidalnym,
  • z nowotworem nawrotowym lub opornym na standardowe leczenie, w przypadku którego wyczerpano wszystkie dostępne metody leczenia, w tym ostrej białaczki szpikowej (AML), ostrej białaczki limfoblastycznej (ALL), zespołu mielodysplastycznego (MDS), przewlekłej białaczki szpikowej (CML), przewlekłej białaczki limfocytowej (CLL), szpiczaka mnogiego (MM), chłoniaka nieziarniczego (NHL) i chłoniaka Hodgkina (HL)

Osoby zainteresowane badaniem proszone są o kontakt telefoniczny: 42 254 64 39 lub wypełnienie poniższej ankiety.

Wypełnij ankietę
Zgłoś się do badania klinicznego dla Pacjentów z nowotworem krwi
1.
* Czy jest Pan / Pani pełnoletni/a?
2.
* Czy ma Pan /Pani zdiagnozowany hematologiczny nowotwór złośliwy?
3.
Czy wyczerpano wszystkie dostępne metody leczenia przeciwnowotworowego?
4.
Czy aktualnie stosuje Pan/Pani leczenie przeciwnowotworowe?

Krok 2: Badania przesiewowe

Wizyta rozpoczyna się rozmową z lekarzem hematologiem, który odpowie na wszystkie pytania związane z programem. Przed przystąpieniem do diagnostyki, Pacjent musi podpisać dokument świadomej zgody na udział w badaniu oraz zgodę na badania.
Następnie zostaną przeprowadzone: wywiad medyczny i niezbędne badania.

Krok 3: Kolejne wizyty

Po włączeniu Pacjenta do programu pozostanie on pod opieką lekarza hematologa i wykwalifikowanego personelu medycznego oraz w stałym kontakcie z koordynatorem badania.

Trichostatyna A będzie podawana w powolnym wlewie dożylnym, w dawce ustalonej indywidualnie w 28 dniowym cyklu. 3 razy w tygodniu przez 3 tygodnie leczenia po czym nastąpi 1 tydzień przerwy.

Wizyta kończąca badania odbędzie się w ciągu 14 dni po podaniu ostatniej dawki Trichostatyny A. Wszyscy pacjenci włączeni do badania muszą odbyć tą wizytę nawet w przypadku przedterminowego przerwania leczenia.

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak