Badanie kliniczne dla pacjentek z uderzeniami gorąca

Uderzenia gorąca i nocne pocenie mogą być niekomfortowe i uciążliwe. Są to schorzenia medyczne, które można leczyć.

Prowadzimy program kliniczny opracowany dla pacjentek po menopauzie z takimi właśnie objawami o nasileniu od umiarkowanego do ciężkiego. Celem badania jest ocena, czy lek podawany doustnie ogranicza występowania uderzeń gorąca i nocnych potów. 

Uderzenia gorąca to nagłe uczucie ciepła na twarzy, szyi, klatce piersiowej lub całym ciele. Towarzyszą im często wypieki i obfite pocenie się. Dzieje się tak, ponieważ podczas menopauzy obniża się poziom hormonów, które wpływają również na kontrolowanie temperatury ciała.

Dzięki udziałowi w programie pacjentka jest pod opieką personelu badawczego w zakresie występujących objawów i ogólnego stanu zdrowia.

Wizyty ginekologiczne i inne związane z programem badania, oraz lek - są całkowicie bezpłatne. Pacjentkom biorącym w nim udział zwracamy koszty dojazdu do naszego ośrodka.

Możesz też przeczytać o badaniu na stronie producenta.

Kwalifikacja do badania

Pierwszym etapem jest rozmowa z koordynatorem badań klinicznych, podczas której omówione zostaną kryteria kwalifikacji do udziału w badaniu klinicznym. Jeśli wstępna weryfikacja przebiegnie pomyślnie, pacjentka zostanie umówiona na wizytę do lekarza prowadzącego.

Do badania poszukujemy pacjentek:

  • w wieku 45-65 lat po menopauzie (co najmniej 6 miesięcy od ostatniego krwawienia) lub po zabiegu wycięcia macicy,
  • doświadczających umiarkowanych lub ciężkich uderzeń gorąca,
  • w dobrym zdrowiu fizycznym i psychicznym,
  • u których nie stwierdzono nowotworu, cukrzycy ani chorób serca.

Osoby zainteresowane badaniem proszone są o kontakt telefoniczny: 42 254 64 40 lub wypełnienie ankiety

Wypełnij ankietę
Zgłoś się do badania klinicznego dla Pacjentek z uderzeniami gorąca
1.
* Czy jest Pani po menopauzie (co najmniej 6 miesięcy od ostatniego krwawienia) lub po zabiegu częściowego lub całkowitego usunięcia macicy (histerektomii)?
2.
* Czy obserwuje Pani co najmniej jedno umiarkowane do ciężkiego uderzenie gorąca w ciągu tygodnia?
3.
* Czy stwierdzono u Pani nowotwór, cukrzycę, albo choroby serca?

Badanie przesiewowe

Wizyta rozpoczyna się rozmową z ginekologiem, który odpowie na wszystkie pytania związane z programem. Przed przystąpieniem do diagnostyki, pacjentka musi podpisać dokument świadomej zgody na udział w badaniu.

Następnie zostaną przeprowadzone: wywiad medyczny i niezbędne badania, między innymi:

  • mammografia
  • cytologia
  • badanie podstawowych parametrów życiowych (waga, wzrost, ciśnienie, EKG)
  • ginekologiczne (w tym badania USG)
  • laboratoryjne badania krwi

Kolejne wizyty

Po włączeniu pacjentki do programu pozostanie ona pod opieką ginekologa i wykwalifikowanego personelu medycznego oraz w stałym kontakcie z koordynatorem badania. Wizyty będą się odbywały raz w miesiącu przez około 12 miesięcy.

Pacjentka zostanie poproszona o regularne uzupełnianie dzienniczka.

Udział w programie jest całkowicie dobrowolny i można wycofać się z niego w dowolnym momencie. 

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak