Badanie kliniczne dla pacjentów z rakiem prostaty

Prowadzimy program kliniczny opracowany dla Pacjentów z rakiem stercza (prostaty, gruczołu krokowego) opornym na kastrację.

Nowoczesna immunoterapia stosowana podczas badania klinicznego polega na aktywacji układu odpornościowego organizmu chorego, który posiada naturalne mechanizmy obrony przeciw nowotworom. Zaletą tej metody jest stosunkowo mała inwazyjność dla organizmu, dzięki której uszkodzeniu nie ulegają zdrowe komórki. Terapia pozwala na precyzyjne dotarcie leku do komórek zmienionych. 

Udział w badaniu klinicznym, wszystkie badania diagnostyczne, wizyty z lekarzem prowadzącym, a także leki są całkowicie bezpłatne. Zwracamy naszym pacjentom koszty dojazdu do ośrodka. 

Badanie kliniczne prowadzone jest zgodnie z zasadami Dobrej Praktyki Klinicznej i protokołem zatwierdzonym przez Komisję Bioetyczną oraz pod nadzorem firmy zewnętrznej.

Link do protokołu badania.

Kwalifikacja do badania

Pierwszym etapem jest rozmowa z koordynatorem badań klinicznych w celu omówienia kryteriów kwalifikacji do udziału w badaniu klinicznym i umówieniu na wizytę do lekarza.

Główne kryteria naboru Pacjentów do badania:

  • rozpoznanie raka stercza opornego na kastrację (progresja podczas leczenia hormonalnego)
  • Pacjenci przyjmujący obecnie terapię androgenową z GnRH
  • poziom testosteronu <50 ng/dL (implant hormonalny)
  • potwierdzona progresja choroby w ciągu ostatnich 5 miesięcy

Osoby zainteresowane badaniem proszone są o kontakt telefoniczny: 42 254 64 40 lub o wypełnienie ankiety

Wypełnij ankietę
Zgłoś się do badania klinicznego dla Pacjentów z rakiem stercza
1.
* Czy ma pan rozpoznanego raka stercza opornego na kastrację?
2.
* Czy wystąpiła progresja choroby w ciągu ostatnich 4 miesięcy?
3.
* Czy otrzymuje Pan terapię androgenową?

Badanie przesiewowe

Następnie, jeśli wstępne kryteria zostaną spełnione, Pacjent zostanie umówiony na wizytę z lekarzem prowadzącym, który przeprowadzi kwalifikację do udziału w badaniu.

Po podpisaniu przez Pacjenta świadomej zgody zostaną przeprowadzone: wywiad medyczny i niezbędne badania:

  • badania laboratoryjne,
  • badania obrazowe.

Kolejne wizyty

Po kwalifikacji do badania pacjent pozostanie pod opieką lekarza prowadzącego badanie. Będzie odwiedzał nasz ośrodek zgodnie z przyjętym harmonogramem badania w 3-tygodniowych cyklach. Będzie miał też stały kontakt z koordynatorem badania.

Program dla pacjentów z rakiem prostaty opornym na kastrację, jako badanie III fazy, prowadzony jest w celu dokładniejszej oceny leku pod względem bezpieczeństwa i skuteczności, monitorowania działań ubocznych i porównanie go z powszechnie stosowanymi lekami.

Pacjentom biorącym udział w badaniu klinicznym przysługuje zwrot kosztów poniesionych na dojazdy do i z ośrodka w ramach wizyt.

Nasz zespół

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak