Badanie dla pacjentów z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego

Możemy pomóc pacjentom z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego o nasileniu od umiarkowanego do ciężkiego.

Jest to badanie II fazy, która ma za zadanie określenie czy lek działa w grupie chorych i czy jest dla nich bezpieczny. Oceniany jest związek między dawką substancji czynnej, a działaniem terapeutycznym. Szczegółowo analizuje się dane dotyczące metabolizmu, wchłaniania i wydalania w zależności od płci i wieku. Na tym etapie porównywany jest wpływ leku z placebo.

Udział w badaniu klinicznym, wszystkie badania diagnostyczne, wizyty z lekarzem prowadzącym, a także leki są całkowicie bezpłatne. Zwracamy naszym pacjentom koszty dojazdu do ośrodka. 

Badanie kliniczne prowadzone jest zgodnie z zasadami Dobrej Praktyki Klinicznej i protokołem zatwierdzonym przez Komisję Bioetyczną oraz pod nadzorem firmy zewnętrznej.

Link do protokołu badania.

Kolejne wizyty

Po kwalifikacji do badania Pacjent będzie odwiedzał nasz ośrodek zgodnie z przyjętym harmonogramem badania. W trakcie każdej z wizyt lekarz zbierze wywiad medyczny i poda lek. Podczas badania odbędzie się 9 wizyt co 1, 2, lub 3 tygodnie. W sumie okres trwania badania to 18 miesięcy.

Udział w badaniu klinicznym daje pacjentowi możliwość wcześniejszej diagnostyki innych chorób, a także szansę na poprawę zdrowia i jakości życia.

Badanie przesiewowe

Podczas wizyty lekarz przeprowadzi kwalifikację do udziału w badaniu. Po podpisaniu przez pacjenta świadomej zgody zostaną przeprowadzone:

  • wywiad medyczny,
  • podstawowe badania,
  • kolonoskopia.

Kwalifikacja do badania

Pierwszym krokiem jest rozmowa z koordynatorem badań klinicznych w celu omówienia kryteriów kwalifikacji do udziału w badaniu klinicznym i umówieniu na wizytę do lekarza.

Główne kryteria naboru pacjentów do badania:

  • pacjenci pomiędzy 18 a 80 rokiem życia ze zdiagnozowanym wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego od przynajmniej 3 miesięcy – diagnoza potwierdzona badaniem histopatologicznym,
  • o nasileniu choroby w stopniu od umiarkowanego do ciężkiego,
  • u których pomimo stosowanego leczenia nie ma wystarczającej poprawy lub brak jest odpowiedzi na leczenie.

Do badania nie mogą zostać włączeni pacjenci cierpiący z powodu towarzyszących chorób układu pokarmowego: choroby Leśniowskiego-Crohna, zespołu złego wchłaniania lub zespołu jelita drażliwego.

Osoby zainteresowane badaniem proszone są o kontakt telefoniczny: 42 254 64 40 lub wypełnienie ankiety

Wypełnij ankietę
Zgłoś się do badania klinicznego dla Pacjentów z WZJG
1.
* Czy ma Pan/Pani zdiagnozowane wrzodziejące zapalenie jelita grubego?
2.
* Czy ma Pan/Pani zdiagnozowaną chorobę Leśniowskiego i Crohna?
3.
* Czy przeszedł Pan/ przeszła Pani ileostomię lub kolostomię?
4.
* Czy cierpi Pan/Pani z powodu nieprawidłowego wchłaniania pokarmu lub zespołu jelita nadwrażliwego?
5.
* Czy ma Pan/ Pani zdiagnozowanego raka jelita grubego?

Opinie o Salve Medica

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak