Badanie Kliniczne Alergiczny Nieżyt Nosa

Uczuleniowe zapalenie błony śluzowej nosa (alergiczny nieżyt nosa – ANN) jest najczęściej występującą chorobą rozpoznawaną w warunkach ambulatoryjnych na podstawie wywiadu, badania fizykalnego i obiektywnych testów.

ANN może być sezonowy lub przewlekły. W sezonowym alergicznym nieżycie nosa (SANN) objawy występują wiosną, latem i wczesną jesienią. Zwykle są spowodowane wrażliwością alergiczną na unoszące się w powietrzu zarodniki pleśni lub na pyłki traw, drzew i krzewów. Pacjenci z alergicznym nieżytem nosa mają trzykrotnie większe ryzyko rozwoju astmy. Typowymi objawami alergicznego nieżytu nosa są: wodnisty wyciek z nosa, kichanie (zwłaszcza seryjne), zatkanie nosa i gęsta wydzielina, przewlekły kaszel, świąd nosa, często także alergiczne zapalenie spojówek.

Celem badania Alergiczny Nieżyt Nosa jest ocena skuteczności, wykazanie przewagi i bezpieczeństwa stosowania rupatadyny w połączeniu z montelukastem w porównaniu z prowadzoną monoterapią rupatadyną.

Leki podawane są w stałej dawce u dorosłych Pacjentów z sezonowym uczuleniowym zapaleniem błony śluzowej nosa z towarzyszącą astmą oskrzelową o nasileniu łagodnym bądź umiarkowanym lub bez astmy.
Wizyty lekarskie i badania diagnostyczne związane z programem, oraz leki są całkowicie bezpłatne.

Krok 1: Kwalifikacja do badania

Do badania poszukujemy Pacjentów:

  • pełnoletnich kobiet i mężczyzn
  • chorujących na alergiczny nieżyt nosa minimum przez 1 rok
  • posiadających dodatni wynik testu skórnego na sezonowe alergeny
Wypełnij ankietę
Zgłoś się do badania klinicznego dla Pacjentów z Alergicznym Nieżytem Nosa
1.
* Czy jest Pan/i osobą pełnoletnią?
2.
* Czy ma Pan/i dodatni wynik testu na sezonowe alergeny pyłkowe?
3.
* Czy choruje Pan/i na astmę oskrzelową?

Krok 2: Badania przesiewowe

Przed przystąpieniem do badania, Pacjent musi podpisać dokument świadomej zgody na udział w badaniu i wypełnić kwestionariusz. Następnie lekarz przeprowadzi szczegółowy wywiad z Pacjentem.

Krok 3: Kolejne wizyty

Po włączeniu Pacjenta do programu pozostanie on pod opieką lekarza oraz w stałym kontakcie z koordynatorem badania.

Całkowity czas trwania udziału Pacjenta w badaniu: 65 dni (30-dniowa eliminacja, 7-dniowe badanie przesiewowe i 28-dniowy okres leczenia).

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak