Badanie kliniczne dla mężczyzn z przerzutowym rakiem prostaty

Badanie dotyczy stosowania następujących leków jednocześnie - abemacyklibu (leku badananego) przyjmowanego łącznie z abirateronem i prednizonem u mężczyzn z hormonozależnym przerzutowym rakiem gruczołu krokowego wysokiego ryzyka.

Stosowane dotychczas terapie wydłużające życie obejmują chemioterapię docetakselem i stosowanie nowych leków hormonalnych, takich jak abirateron, apalutamid oraz enzalutamid. Pomimo tych istotnych postępów w terapii wciąż istnieje zapotrzebowanie na co raz to nowsze metody leczenia, zwłaszcza u Pacjentów z nowotworami wysokiego ryzyka, u których w przypadku zastosowania aktualnych metod leczenia czas przeżycia jest krótszy. U tych Pacjentów z grupy wysokiego ryzyka wczesna intensyfikacja leczenia z zastosowaniem nowej terapii skojarzonej znacząco poprawia wyniki kliniczne.

Cel badania:

Celem badania jest ustalenie, czy abemacyklib (lek badany) przyjmowany łącznie z abirateronem i prednizonem, opóźnia radiologiczną progresję choroby.

Wizyty lekarskie i badania diagnostyczne związane z programem badania, oraz lek są całkowicie bezpłatne.

Krok 1: Kwalifikacja do badania

Do badania poszukujemy Pacjentów:

  • pełnoletnich
  • ze stwierdzonym nowotworem gruczołu krokowego
  • u których występują przerzuty w kościach lub/i narządach trzewnych

Osoby zainteresowane badaniem proszone są o kontakt telefoniczny: pod. nr.: 42 254 64 40 lub wypełnienie poniższej ankiety:

Wypełnij ankietę
Zgłoś się do badania klinicznego dla Pacjentów z rakiem prostaty
1.
* Czy ma Pan stwierdzony rak prostaty?
2.
* Czy nowotwór uległ rozsiewowi do innych części ciała?

Krok 2: Badanie przesiewowe

Okres przesiewowy trwa maksymalnie 28 dni przed randomizacją czyli przydzieleniem do grupy otrzymującej Abemacyklib (lek badany) z abirateronen i prednizonem lub do grupy kontrolnej przyjmującej placebo łącznie z abirateronen i prednizonem.

Jeśli wstępne kryteria zostaną spełnione, Pacjent zostanie umówiony na wizytę z lekarzem prowadzącym, który przeprowadzi kwalifikację do dalszego udziału w badaniu.
Po podpisaniu przez Pacjenta świadomej zgody zostaną przeprowadzone: wywiad medyczny i niezbędne badania.

Krok 3: Kolejne wizyty

Po kwalifikacji do badania Pacjent pozostanie pod opieką lekarza prowadzącego badanie oraz w stałym kontakcie z koordynatorem badania.

Leczenie abirateronem stosowanym łącznie z prednizonem i abemacyklibem łącznie z placebo zostanie rozpoczęte nie dłużej niż 7 dni po randomizacji, będzie podawane w cyklach leczenia trwających 28 dni i kontynuowane do czasu stwierdzenia radiologicznej i (lub) objawowej progresji choroby lub wystąpienia objawów niepożądanych wyłączających z dalszego uczestnictwa w badaniu.

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak