Badanie kliniczne dla Pacjentek z zapaleniem pęcherza

Zapalenie pęcherza moczowego jest chorobą nagłą i powodującą duży dyskomfort.

Prowadzimy program kliniczny opracowany dla Pacjentek z objawami zakażenia dolnych dróg moczowych. Celem badania jest ocena skuteczności dwóch leków podawanych doustnie.

Zapalenie pęcherza moczowego charakteryzuje się objawami:

 • bolesnym i częstym oddawaniem moczu,
 • naglącym i bolesnym parciem na mocz,
 • krwiomoczem,
 • bólem w podbrzuszu w okolicy nadłonowej,
 • wzrostem temperatury ciała.

Dzięki udziałowi w programie Pacjentka otrzymuje lek badany lub lek dostępny na rynku (w badaniu nie występuje placebo), a także jest pod opieką personelu medycznego. Wizyty lekarskie i badania diagnostyczne związane z programem badania, oraz lek - są całkowicie bezpłatne. Pacjentkom biorącym w nim udział zwracamy koszty dojazdu do naszego ośrodka.

Dodatkowo Pacjentki zakwalifikowane do badania, otrzymują bon Sodexo o wartości 200 zł.

Krok 1: Kwalifikacja do badania

Do badania poszukujemy Pacjentek:

 • w wieku od 12 lat z ostrym niepowikłanym zapaleniem pęcherza moczowego, który wystąpił co najmniej 12 godzin, lecz nie więcej niż 72 godziny przed wizytą i nie stosowały żadnego leczenia w tym wskazaniu (włączając w to spożycie żurawiny, innych produktów roślinnych).
 • w dobrym zdrowiu fizycznym i psychicznym,
 • bez objawów sugerujących zakażenie COVID-19,
 • u których nie stwierdzono ciąży i nie karmią piersią,
 • u których nie stwierdzono nowotworu oraz cukrzycy.

Osoby zainteresowane badaniem proszone są o kontakt tel.: 572-507-672 lub e-mail: k.kuznicka@salvemedica.pl, lub wypełnienie ankiety.

Wypełnij ankietę
Zgłoś się do badania klinicznego dla Pacjentek z zapaleniem pęcherza
1.
* Czy w ciągu ostatnich 3 dni doświadczyła Pani objawów zapalenia pęcherza moczowego?
2.
* Czy stosowała Pani jakieś produkty, np.: leki bakteriostatyczne, leki dostępne bez recepty, w tym ibuprofen i inne leki przeciwzapalne i/lub suplementy diety, czy preparaty spożywcze w celu złagodzenia występującego obecnie zakażenia dróg moczowych ?

Krok 2: Badanie przesiewowe

Wizyta rozpoczyna się rozmową z lekarzem internistą, który odpowie na wszystkie pytania związane z programem. Przed przystąpieniem do diagnostyki, Pacjentka musi podpisać dokument świadomej zgody na udział w badaniu.

Następnie zostaną przeprowadzone: wywiad medyczny i niezbędne badania, między innymi:

 • EKG
 • Badanie moczu - posiew
 • Podstawowe badania krwi

Krok 3: Kolejne wizyty

Po włączeniu Pacjentki do programu pozostanie ona pod opieką lekarza internisty i wykwalifikowanego personelu medycznego oraz w stałym kontakcie z koordynatorem badania. Pacjentka odbędzie 3 wizyty w ośrodku (co 14 dni) oraz 2 wizyty telefoniczne. Okres leczenia wynosi 7 dni, zaś okres obserwacji pacjentki 28 dni. 

Pacjentka zostanie poproszona o regularne uzupełnianie dzienniczka.

Udział w programie jest całkowicie dobrowolny i można wycofać się z niego w dowolnym momencie. 

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak