Badanie kliniczne dla Pacjentek z zespołem policystycznych jajników

Lekarze oceniają, że z zespołem policystycznych jajników (PCOS) zmaga się około 12 procent młodych kobiet. Nie do końca wiadomo, co jest przyczyną tego schorzenia. Jedna z teorii mówi, że PCOS uwarunkowane jest genetycznie.

Zespół policystycznych jajników może prowadzić do wielu problemów estetycznych i zdrowotnych takich jak:

 • nieregularne miesiączki;
 • nadmierne owłosienie na twarzy, plecach, pośladkach, udach (tzw. hirsutyzm);
 • nieuzasadnione przybieranie na wadze;
 • trądzik na twarzy, klatce piersiowej i plecach;
 • nadciśnienie tętnicze;
 • insulinooporność;
 • wielotorbielowate jajniki;
 • kłopoty z zajściem w ciążę.

PCOS nie da się całkowicie wyleczyć, można jednak skutecznie kontrolować go farmakologicznie. Sposób leczenia uzależniony jest w dużej mierze od oczekiwań Pacjentki – starania o ciążę, poprawa jakości życia, wyregulowanie cykli miesiączkowych, zaburzenia metaboliczne.

Dzięki udziałowi w badaniu Pacjentka pozostaje pod opieką personelu badawczego w zakresie występujących objawów i ogólnego stanu zdrowia. Wizyty lekarskie i diagnostyka wykonywana w ramach badania klinicznego, oraz lek (lub placebo) są całkowicie bezpłatne. Pacjentkom biorącym w nim udział zwracamy koszty dojazdu do naszego ośrodka.

Kwalifikacja do badania

Do badania poszukujemy Pacjentek, które:

 • w wieku 15-40 lat,
 • mają zdiagnozowany zespół policystycznych jajników,
 • cierpią na nadmierne owłosienie ciała,
 • nie planują w najbliższym czasie ciąży, 
 • wyrażają zgodę na codzienne doustne przyjmowanie leku przez około 9 miesięcy,
 • wyrażają zgodę na codzienne wypełnianie elektronicznego dzienniczka pacjenta przez około 9 miesięcy,

Osoby zainteresowane badaniem proszone są o kontakt telefoniczny: 42 254 64 39, 798408020, mailowy: badaniakliniczne@salvemedica.pl lub wypełnienie ankiety.

Wypełnij ankietę
Badanie kliniczne dla Pacjentek z PCOS
1.
* Czy masz zdiagnozowany zespół policystycznych jajników?
2.
* Czy cierpisz na nadmierne owłosienie ciała?

Badanie przesiewowe

Wizyta rozpoczyna się wywiadem z lekarzem, który odpowie na wszystkie pytania związane z badaniem. Przed przystąpieniem do diagnostyki, Pacjentka musi podpisać dokument świadomej zgody na udział w badaniu. Następnie zostaną przeprowadzone: wywiad medyczny i niezbędne badania, między innymi:

 • badanie ginekologiczne w tym badanie USG i cytologia
 • badania laboratoryjne
 • EKG

Kolejne wizyty

Po włączeniu Pacjentki do badania pozostanie ona pod opieką lekarza prowadzącego i wykwalifikowanego personelu medycznego oraz w stałym kontakcie z przydzielonym koordynatorem. Wizyty będą się odbywały co kilka tygodni – w sumie 7 spotkań w ciągu 9 miesięcy.

Pacjentka zostanie poproszona o regularne uzupełnianie elektronicznego dzienniczka.

Udział w badaniu klinicznym jest całkowicie dobrowolny i można wycofać się z niego w dowolnym momencie.

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak