Badanie kliniczne dla Pacjentów z nowotworem piersi ER-dodatnim HER2-ujemnym.
W Salve Medica prowadzimy badanie kliniczne dla Pacjentów z nowotworem piersi ER-dodatnim HER2-ujemnym ze zwiększonym ryzykiem nawrotu choroby.
Imlunestrant podawany Pacjentom podczas badania został opracowany z myślą o zniesieniu ograniczeń stosowanej obecnie terapii hormonalnej, selektywnie hamując rozrost ER-dodatniego raka piersi.
Cel badania: Celem badania jest porównanie leczenia z zastosowaniem Imlunestrantu do leczenia standardową hormonoterapią uzupełniającą wybraną przez lekarza.
Wizyty lekarskie i badania diagnostyczne związane z programem badania oraz lek są całkowicie bezpłatne. Pacjentom zakwalifikowanym do Badania zwracane są również koszty dojazdu.

Krok 1: Kwalifikacja do badania
Pierwszym etapem jest ocena kryteriów kwalifikacji do udziału w badaniu klinicznym.
Do badania poszukujemy Pacjentów:
- pełnoletnich
- ze zdiagnozowanym wczesnym stadium inwazyjnego raka piersi ER+ HER2- bez przerzutów odległych,
- którzy muszą być leczeni z wykorzystaniem jakiejkolwiek adjuwantowej terapii hormonalnej minimum 2 lata, ale nie dłużej niż 5 lat od rozpoczęcia terapii
- którzy nie mieli przerwy w leczeniu trwającej 6 miesięcy
- którzy posiadają zwiększone ryzyko nawrotu choroby
Osoby zainteresowane badaniem proszone są o kontakt telefoniczny pod nr: 572-507-672 lub wypełnienie poniższej ankiety.
Krok 2: Badania przesiewowe
Po podpisaniu przez Pacjenta świadomej zgody zostaną przeprowadzone:
- wywiad medyczny z historią choroby
- niezbędne badania laboratoryjne i obrazowe
Okres przesiewowy trwa maksymalnie 28 dni przed randomizacją czyli przydzieleniem do grupy otrzymującej jedną z wybranych terapii (Anastrozol, Letrozol, Tamoksyfen albo Eksemestan) lub grupy otrzymującej Imlunestrant.
Krok 3: Kolejne wizyty
Po kwalifikacji do badania Pacjent pozostanie pod opieką lekarza prowadzącego badanie oraz w stałym kontakcie z koordynatorem badania. Faza leczenia trwa 5 lat, następnie rozpoczyna się kolejna trwająca 5 lat faza obserwacji po leczeniu, w czasie której przeprowadzane będą kontrolne oceny bezpieczeństwa i skuteczności.