Badanie kliniczne dla Pacjentów z pokrzywką

Badanie Kliniczne dla Pacjentów z przewlekłą pokrzywką spontaniczną, u których objawy utrzymują się pomimo stosowania standardowej terapii i którzy nie byli wcześniej leczeni lekiem biologicznym (omalizumabem).

W Badaniu pacjenci otrzymają bezpłatnie nowy lek biologiczny (Rilzabrutynib), a podczas trwania badania dozwolone jest równoległe przyjmowanie (również nieodpłatnie) leków:

  • Cetyryzyna 10mg raz na dobę
  • Dichlorowodorek lewocetyryzyny 5 mg raz na dobę
  • Feksofenadyna 60 mg dwa razy na dobę lub 180 mg raz na dobę
  • Desloratadyna 5 mg raz na dobę
  • Bilastyna 20 mg raz na dobę

Badanie trwa 52 tygodnie. Podczas 12 pierwszych tygodni zakwalifikowani Pacjenci losowo wybrani do grup przyjmują lek badany lub placebo (leczenie towarzyszące). Przez ten czas oceniana jest skuteczność i bezpieczeństwo dawek. Pacjenci w trakcie leczenia mają wykonanych wiele badan biochemicznych, hematologicznych, immunologicznych, EKG i badania fizykalne.

W kolejnych 40 tygodniach kontynuujemy leczenie w próbie otwartej czyli Pacjenci i Badacze wiedzą kto przyjmuje lek a kto placebo (leczenie towarzyszące). Uczestnicy będą otrzymywać lek badany (Rilzabrutynib) w dawce 400 mg 3 razy na dobę doustnie w postaci tabletki. W ramach tego badania zostanie oceniony wpływ leku na:

  • częstość występowania i ograniczenie świądu oraz pokrzywki
  • występowanie obrzęku naczynioruchowego
  • poprawę jakości życia pacjenta

Krok 1: Kwalifikacja do badania

Do badania poszukujemy Pacjentów:

  • pełnoletnich
  • z rozpoznaniem pokrzywki (PPS) opornej na standardową terapię przeciwhistaminową

Osoby zainteresowane badaniem proszone są o kontakt telefoniczny: 42 254 64 39 lub wypełnienie poniższej ankiety.

Wypełnij ankietę
Zgłoś się do badania klinicznego dla Pacjentów z pokrzywką
1.
* Czy jest lub był/a Pan/Pani leczony/a omalizumabanem?
2.
* Czy występująca u Pana/Pani pokrzywka reaguje na standardowe leki przeciwhistaminowe?
3.
* Czy ma Pan/Pani zdiagnozowaną pokrzywkę?
4.
* Czy jest Pan/Pani osobą pełnoletnią?

Krok 2: Badania przesiewowe

Wizyta rozpoczyna się wywiadem z lekarzem, który odpowie na wszystkie pytania związane z badaniem. Przed przystąpieniem do diagnostyki, Pacjent musi podpisać dokument świadomej zgody na udział w badaniu.

Następnie zostaną przeprowadzone: wywiad medyczny i niezbędne badania.

Krok 3: Kolejne wizyty

Po włączeniu Pacjenta do programu pozostanie on pod opieką lekarza, wykwalifikowanego personelu medycznego oraz w stałym kontakcie z koordynatorem badania.

Przez pierwsze 12 tygodni nasilenie świądu i częstość jego występowania oceniana jest codziennie. W 40 tygodniowej fazie kontynuacji leczenia uczestnicy będą monitorowani w jeszcze podczas 5-ciu wizyt.

Udział w programie jest całkowicie dobrowolny i można wycofać się z niego w dowolnym momencie.

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak