Badanie kliniczne dla Pacjentów z rakiem płuc

Badanie kliniczne PYRAMID-1 przeznaczone jest dla Pacjentów z niedrobnokomórkowym rakiem płuca (NDRP) i określoną mutacją w genie HER2. Badanie ocenia bezpieczeństwo i skuteczność stosowania leku pirotynib w porównaniu z docetakselem (zarejestrowanym lekiem przeciwnowotworowym) pod względem oddziaływania na NDRP, w przypadku którego nie wystąpiła odpowiedź na chemioterapię.

Badany lek pirotynib zaprojektowano tak, by nie wpływał na zdrowe komórki, ale oddziaływał na komórki nowotworowe z mutacją HER2. Jego celem jest zapobieganie namnażania komórek rakowych. Lek występuje w postaci tabletek doustnych.

Na początku badania u Pacjenta z niedrobnokomórkowym rakiem płuc ocenimy laboratoryjnie wystąpienie genetycznej mutacji genu HER 2. Po potwierdzeniu obecności mutacji, Pacjent zostanie losowo włączony do grupy przyjmującej pirotynib lub grupy przyjmującej docetaksel. Lekarz u Pacjenta na docotakselu może zdecydować o zmianie w późniejszym okresie leczenia na pirotynib.

Wizyty lekarskie i badania diagnostyczne związane z programem badania, oraz lek są całkowicie bezpłatne. Pacjentom biorącym w nim udział zwracamy koszty dojazdu do naszego ośrodka.

Krok 1: Kwalifikacja do badania

Do badania poszukujemy Pacjentów:

  • pełnoletnich,
  • z świeżo rozpoznanym niedrobnokomórkowym rakiem płuca, w trakcie lub po 1 linii leczenia onkologicznego.

Osoby zainteresowane badaniem proszone są o kontakt telefoniczny: 42 254 64 39 lub wypełnienie poniższej ankiety.

Wypełnij ankietę

Krok 2: Badanie przesiewowe

Wizyta rozpoczyna się rozmową z lekarzem onkologiem, który odpowie na wszystkie pytania związane z programem. Przed przystąpieniem do diagnostyki, Pacjent musi podpisać dokument świadomej zgody na udział w badaniu oraz zgodę na badanie genetyczne.

Następnie zostaną przeprowadzone: wywiad medyczny i niezbędne badania.

Nasz zespół

Krok 3: Kolejne wizyty

Po włączeniu Pacjenta do programu pozostanie on pod opieką lekarza onkologa i wykwalifikowanego personelu medycznego oraz w stałym kontakcie z koordynatorem badania. Wizyty w ośrodku będą się odbywać co 21 dni w celu przeprowadzenia oceny stanu zdrowia i ewentualnego rozpoczęcia kolejnego cyklu.

W przypadku wyznaczenia leczenia pirotynibem, lek należy przyjmować raz dziennie.

W przypadku wyznaczenia leczenia docetakselem, należy zgłaszać się do ośrodka badawczego na wlewy dożylne co 3 tygodnie.

Udział w programie jest całkowicie dobrowolny i można wycofać się z niego w dowolnym momencie. 

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak