Badanie kliniczne dla Pacjentów ze stwierdzonym nowotworem piersi HER2+

W Salve Medica prowadzimy badanie kliniczne oceniające stosowanie leku tukatynib lub placebo w połaczeniu z trastuzumabem i pertuzumabem jako terapii podtrzymującej w leczeniu raka piersi HER2+
z przerzutami (HER2CLIMB-05).

Wizyty lekarskie i badania diagnostyczne związane z programem badania, oraz lek są całkowicie bezpłatne. Zwracamy również koszt transportu do ośrodka.

Krok 1: Kwalifikacja do badania

Pierwszym etapem jest ocena kryteriów kwalifikacji do udziału w badaniu klinicznym.

Do badania poszukujemy Pacjentów:

  • pełnoletnich,
  • z potwierdzonym rakiem piersi HER2+,
  • u których występuje nieoperacyjna choroba miejscowo zaawansowana lub przerzutowa,
  • u których zastosowane zostało leczenie trastuzumabem, pertuzumabem i taksanem w ramach leczenia pierwszego rzutu w przypadku zaawansowanego raka piersi HER2+

Osoby zainteresowane badaniem proszone są o kontakt telefoniczny: 572 507 672 lub wypełnienie poniższej ankiety.

Wypełnij ankietę
Zgłoś się do badania klinicznego dla Pacjentów z nowotworem piersi HER2 +
1.
* Czy jest Pan / Pani pełnoletni/a
2.
* Czy ma Pan /Pani zdiagnozowany raki piersi HER2+
3.
* Czy zastosowane zostało leczenie trastuzumabem, pertuzumabem i taksanem?

Krok 2: Badania przesiewowe

Wizyta rozpoczyna się rozmową z lekarzem onkologiem, który odpowie na wszystkie pytania związane z programem. Przed przystąpieniem do diagnostyki, Pacjent musi podpisać dokument świadomej zgody na udział w badaniu oraz zgodę na badania.

Następnie zostaną przeprowadzone: wywiad medyczny i niezbędne badania.

Krok 3: Kolejne wizyty

Po podpisaniu świadomej zgody i spełnieniu wszystkich kryteriów kwalifikacyjnych, uczestnicy zostaną przydzieleni do 2 grup w stosunku 1:1. Jedna z nich to grupa otrzymująca tukatynib w skojarzeniu z trastuzumabem i pertuzumabem, druga grupa otrzymuje placebo w skojarzeniu z trastuzumabem i pertuzumabem (dla obu grup w cyklach 21 dniowych).

Tukatynib będzie podawany doustnie w dawce 300 mg dwa razy na dobę.
Placebo dla tukatynibu będzie podawane doustnie dwa razy na dobę.
Trastuzumab i pertuzumab będą podawane w następujący sposób:
Stałe skojarzenie dawek 600 mg pertuzumabu, 600 mg trastuzumabu i 20 000 jednostek hialuronidazy będzie podawane podskórnie, raz na 21 dni, zamiast trastuzumabu i pertuzumabu oddzielnie.

Czas trwania leczenia:


Leczenie w ramach badania będzie kontynuowane do momentu progresji choroby, wycofania zgody lub zamknięcia badania.
Oceny bezpieczeństwa, w tym badania fizykalne, pomiar parametrów życiowych, zbieranie informacji na temat zdarzeń niepożądanych i wyników badań laboratoryjnych oraz leków towarzyszących zostaną przeprowadzone w dniu 1 każdego cyklu przez cały okres leczenia w ramach badania i około 30 dni po przyjęciu ostatniej dawki badanego leku.

Opinie o Salve Medica

Wcześniej słysząc onkolog drżałam że strachu, dziś - wiem że to człowiek który chce mi pomóc. Dzięki profesorowi Zadrożnemu poczułam się nie tylko jako pacjentka, ale przede wszystkim otoczona opieką młoda kobieta. Z całego serca polecam klinikę.

Gabrysia Majczak

Badanie urodynamiczne przeprowadzone w cudownej atmosferze. Mimo obaw i początkowemu stresowi czułam się zaopiekowana. Pan dr Szlaga, miły, empatyczny, wszystko dokładnie wyjaśnił, odpowiedział na każde pytanie. Pani Beata-asystująca w czasie badania, od samego wejścia do gabinetu starała się zminimalizować stres i otoczyć opieką. Polecam ten team

Żaneta Klimowicz

Korzystałem z usług kliniki przy okazji tomografu komputerowego oraz wizyty z synem u okulisty. Zawsze byłem zadowolony z jakości usług. Wizyty umawianie są na konkretne godziny, więc nie trzeba zazwyczaj czekać długo w kolejce, jest czysto i schludnie. Wnętrza są przyjemne dla oka, nowoczesne i funkcjonalne. Jedyny drobny minus, że przy rejestracji zawsze są kolejki, na szczęście bardzo szybko obsługiwane.

Wordlord

Daje 5 a nawet i więcej ⭐Pani doktor Jamroz-Brzeska (Alergolog) uratowała mnie lekami po wstrząsie anafilaktycznym. Jestem bardzo wdzięczna za to , że mogłam tego samego dnia na cito się dostać do lekarza. Do tego Pani doktor wspaniała osoba, mega empatyczna, wyrozumiała. Bardzo wnikliwie przeprowadziła wywiad lekarski, dzięki czemu mogła dobrze dobrać leki. Jestem Mega wdzięczna. Życzę powodzenia i dalszych sukcesów. Życzę Wszystkiego dobrego w nowym roku. Pozdrawiam Sylwia - pacjentka z Kutna

Sylwia z Kutna

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko