Badanie kliniczne dla Pacjentów ze stwierdzonym rakiem jelita grubego

Salve Medica prowadzi badanie kliniczne dla Pacjentów ze zdiagnozowanym, zaawansowanym rakiem jelita grubego HER2+. Badanie porównuje skuteczność terapii tukatynibem w skojarzeniu z trastuzumabem i mFOLFOX6 w porównaniu do mFOLFOX6 podawanego samodzielnie, bądź w połączeniu z cetuksymabem lub bewacyzumabem.

Badanie prowadzone jest w formie odślepionej, co oznacza że informacje odnośnie sposobu leczenia są jawne.

W ramach badania zapewniamy Pacjentom wizyty lekarskie oraz badania diagnostyczne (badania laboratoryjne krwi oraz moczu, analiza bloczków pod względem HER, EKG, ECHO serca, MRI głowy, scyntygrafia kośćca, CT klatki piersiowej, miednicy oraz jamy brzusznej).

Istnieje również możliwość zwrotu kosztów dojazdu do ośrodka.

Krok 1: Kwalifikacja do badania

Do badania poszukujemy Pacjentów:

  • pełnoletnich
  • z potwierdzonym histologicznie i/lub cytologicznie gruczolakorakiem okrężnicy lub odbytnicy, który jest przerzutowy i/lub nieoperacyjny
  • z nowo zdiagnozowanym rakiem, którzy nie otrzymali jeszcze leczenia 

Osoby zainteresowane badaniem prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: 798-408-020
bądź wypełnienie poniższej ankiety:

Wypełnij ankietę
Zgłoś się do badania dla Pacjentów z rakiem jelita grubego
1.
* Czy jest Pan/i osobą pełnoletnią?
2.
* Czy zdiagnozowano u Pana/Pani przerzutowy, nieoperacyjny rak jelita grubego?
3.
* Czy rozpoznano typ nowotworu WT (typ dziki)?

Krok 2: Badania przesiewowe

Udział w badaniu rozpoczyna wizyta lekarska u lekarza onkologa, który wyjaśni przebieg badania oraz odpowie na wszelkie pytania.

Przed przystąpieniem do diagnostyki, Pacjent musi wyrazić pisemną zgodę na formularzu Świadomej Zgody na udział w badaniu.

Następnie przeprowadzony zostanie wywiad medyczny. Pacjent proszony będzie o dostarczenie bloczka z utrwaloną w parafianinie tkanką. Materiał zostanie przesłany do zagranicznego laboratorium w celu oceny tkanki pod względem HER2. Badanie HER2 wycinka jelita grubego nie jest objęty w procedurach postępowania standardowego leczenia. Jeśli nie został jeszcze określony typ nowotworu może on również zostać wtedy oznaczony. Po ocenie tkanki Pacjent będzie miał wykonane badania diagnostyczne.

Krok 3: Kolejne wizyty

Po podpisaniu świadomej zgody na udział w badaniu i spełnieniu wszystkich kryteriów kwalifikacji do badania, uczestnik zostaje przypisany do jednej z grup w stosunku 1:1.

Grupa I badana otrzymuje leczenie w schemacie:
Tukatynib + Trastuzumab + mFOLFOX6

Grupa II kontrolna otrzymuje leczenie standardowe dobrane przez lekarza onkologa:
mFOLFOX6 lub mFOLFOX6 + bewacyzumab lub mFOLFOX6 + cetuksymab

Czas trwania badania:
Uczestnicy kontynuują leczenie do momentu wystąpienia progesji choroby (wg kryteriów RECIST 1.1), wystąpienia niedopuszczalnych skutków ubocznych leczenia, wycofania zgody pacjenta lub zakończenia badania.

Opinie o Salve Medica

Wcześniej słysząc onkolog drżałam że strachu, dziś - wiem że to człowiek który chce mi pomóc. Dzięki profesorowi Zadrożnemu poczułam się nie tylko jako pacjentka, ale przede wszystkim otoczona opieką młoda kobieta. Z całego serca polecam klinikę.

Gabrysia Majczak

Badanie urodynamiczne przeprowadzone w cudownej atmosferze. Mimo obaw i początkowemu stresowi czułam się zaopiekowana. Pan dr Szlaga, miły, empatyczny, wszystko dokładnie wyjaśnił, odpowiedział na każde pytanie. Pani Beata-asystująca w czasie badania, od samego wejścia do gabinetu starała się zminimalizować stres i otoczyć opieką. Polecam ten team

Żaneta Klimowicz

Korzystałem z usług kliniki przy okazji tomografu komputerowego oraz wizyty z synem u okulisty. Zawsze byłem zadowolony z jakości usług. Wizyty umawianie są na konkretne godziny, więc nie trzeba zazwyczaj czekać długo w kolejce, jest czysto i schludnie. Wnętrza są przyjemne dla oka, nowoczesne i funkcjonalne. Jedyny drobny minus, że przy rejestracji zawsze są kolejki, na szczęście bardzo szybko obsługiwane.

Wordlord

Daje 5 a nawet i więcej ⭐Pani doktor Jamroz-Brzeska (Alergolog) uratowała mnie lekami po wstrząsie anafilaktycznym. Jestem bardzo wdzięczna za to , że mogłam tego samego dnia na cito się dostać do lekarza. Do tego Pani doktor wspaniała osoba, mega empatyczna, wyrozumiała. Bardzo wnikliwie przeprowadziła wywiad lekarski, dzięki czemu mogła dobrze dobrać leki. Jestem Mega wdzięczna. Życzę powodzenia i dalszych sukcesów. Życzę Wszystkiego dobrego w nowym roku. Pozdrawiam Sylwia - pacjentka z Kutna

Sylwia z Kutna

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko