Chcę wykonać badania genetyczne NGS w kierunku chorób cywilizacyjnych i nowotworowych

Dzięki badaniom genetycznym jesteśmy w stanie dużo powiedzieć o stanie organizmu, a także indywidualnych predyspozycjach do zachorowania na groźne choroby. Sekwencjonowanie nowej generacji (NGS) umożliwia zbadanie kilkuset genów jednocześnie, co powoduje, że metoda ta jest wysoce skuteczna oraz ma istotne znaczenie diagnostyczne i profilaktyczne.

Badania NGS w Salve Medica Łódź to:

  • Panel chorób cywilizacyjnych – badanie 830 genów w celu określenia predyspozycji do rozwoju chorób cywilizacyjnych (m.in. cukrzycy).
  • Onkopanel – badanie 390 genów w celu określenia predyspozycji do chorób nowotworowych.
  • Panel farmakogenetyczny – badanie 340 genów w celu określenia reakcji organizmu na leki.

Badania w kierunku chorób cywilizacyjnych, nowotworowych i wrażliwości na leki w Salve Medica Łódź można wykonać u wszystkich osób – zarówno u dorosłych, jak i dzieci.

Krok 1: Zakup zestawu do badań NGS

Jeżeli chcesz wykonać badanie NGS w kierunku chorób nowotworowych, cywilizacyjnych lub wrażliwości na leki, udaj się do rejestracji Salve Medica w budynku A lub B przy ulicy Szparagowej 10 w Łodzi. Tam dokonaj wyboru wybranego panelu (możesz wybrać kilka paneli jednocześnie). Nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja.

Krok 2: Pobranie próbki

Po wybraniu i opłaceniu panelu badań NGS udaj się do gabinetu pielęgniarskiego. Pielęgniarka pobierze niewielką próbkę krwi żylnej. Nie musisz być na czczo i odstawiać dotychczas przyjmowanych leków.

Krok 3: Oddanie próbki

Pobraną próbkę krwi zabezpiecza pielęgniarka, a następnie przekazuje ją do laboratorium genetycznego, gdzie poddawana jest szczegółowej analizie.

Krok 4: Wyniki badań

Wyniki badania NGS dostępne są po kilku tygodniach od pobrania próbki. Otrzymasz je w zaszyfrowanej wiadomości e-mail lub odbierzesz osobiście w rejestracji Salve Medica Łódź, ul. Szparagowa 10.

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak