Chcę wykonać test w kierunku raka jelita grubego Colotect

COLOTECT to jedyne takie badanie w Polsce wykonywane w Laboratorium Genetycznym Salve Medica. Nowoczesne, bezinwazyjne i całkowicie bezpieczne badanie w kierunku raka jelita grubego.

Rak jelita grubego rozwija się powoli i przez bardzo długi czas nie daje żadnych niepokojących objawów. Wykrycie nieprawidłowości na wczesnym etapie jest możliwe tylko dzięki badaniom. Jednym z nieinwazyjnych testów jest COLOTECT – analiza próbki kału, która pozwala zbadać geny markerowe raka jelita grubego (SDC2, ADHFE1, PPP2R5C).

W badaniu COLOTECT oceniany jest status metylacji genów, który umożliwia odróżnienie komórek prawidłowych od nowotworowych. Jeżeli jesteś zainteresowany wykonaniem testu genetycznego w kierunku raka jelita grubego, zapraszamy do naszych placówek Salve i Salve Medica.

Zestaw do badania COLOTECT
Wypełnij ankietę
Interesuje mnie badanie Colotect
5.
Zadaj pytanie

Krok 1: Zakup zestawu

Zestaw do badania COLOTECT możesz kupić w rejestracji wybranej placówki Salve lub Salve Medica:

 • Łódź, ul. Struga 3
 • Łódź, ul. Wujaka 5 (Galeria Widzewska)
 • Łódź, ul. Łagiewnicka 53
 • Łódź, ul. Rzgowska 50a
 • Łódź, ul. Pomorska 75
 • Łódź, ul. Gojawiczyńskiej 1/3
 • Łódź, ul. Armii Krajowej 39
 • Łódź, ul. Szparagowa 10

Nie musisz się wcześniej rejestrować. Cena testu to 550 złotych.

Wszelkie informacje na temat badania w kierunku raka jelita grubego COLOTECT, możesz uzyskać telefonicznie pod numerem 501 242 214 lub przez e-mail: COLOTECT@SALVEMEDICA.PL 

Krok 2: Pobranie próbki do badania

Próbkę do badania COLOTECT pobierzesz samodzielnie w domu przy pomocy zestawu pobraniowego, który otrzymasz w rejestracji. Składa się on z:

 • szczegółowej instrukcji pobrania kału
 • łyżeczki pobraniowej
 • papieru ułatwiającego pobranie próbki
 • probówki na kał
 • woreczka na odpady medyczne
 • koperty do spakowania probówki

Pobranie próbki do badania COLOTECT jest proste i nie różni się od pobrania kału do innych badań laboratoryjnych. Nie musisz stosować szczególnej diety i rezygnować z przyjmowania dotychczasowych leków.

Aby pobrać próbkę kału do badania COLOTECT, umieść na toalecie papier z otrzymanego zestawu. Wypróżnij się. Probówkę włóż w wyznaczone miejsce na opakowaniu i odkręć ją. Przy pomocy łyżeczki pobraniowej pobierz niewielką ilość stolca, a następnie umieść ją w probówce. Zakręć probówkę.

Krok 3: Oddanie próbki do laboratorium

Po pobraniu próbki do badania zabezpiecz ją zgodnie z instrukcją. Następnie dostarcz ją do laboratorium genetycznego Salve Medica lub wybranej przychodni Salve. Zrób to w ciągu 24 godzin. Po tym czasie próbka jest nieaktualna.

Krok 4: Wyniki badania

Próbka, którą dostarczysz do laboratorium medycznego, jest przekazywana do szczegółowej analizy w reakcji qPCR. Wyniki badania COLOTECT otrzymasz w zaszyfrowanej wiadomości e-mail lub odbierzesz osobiście w rejestracji Salve lub Salve Medica.

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak