Chcę zbadać swoją płodność – badania genetyczne

Niepłodność to choroba cywilizacyjna XXI wieku. W Polsce z tym problemem zmaga się nawet 20% par. Tylko niewielki odsetek z nich szuka specjalistycznej pomocy. Tymczasem w wielu przypadkach udaje się spełnić marzenie o rodzicielstwie. Podstawą leczenia niepłodności jest rzetelna diagnostyka niepłodnościowa.

Zbadaj swoją płodność w laboratorium genetycznym Salve Medica

Jeżeli chcesz zbadać swoją płodność, w Salve Medica Łódź przygotowaliśmy dla Ciebie następujące badania:

  • Genotypowanie KIR i HLA-C,
    Badanie pozwala wykryć predyspozycje do niepłodności immunologicznej oraz niekorzystnego wpływu układu odpornościowego kobiety na przebieg ciąży.
  • Pakiet Trombo (czynnik II i Czynnik V, MTHFR, Pai-1)
    Badania w kierunku wrodzonej trombofilii, czyli skłonności do powstawania zakrzepów. Choroba przyczynia się do poronień nawracających oraz nieprawidłowego przebiegu ciąży (m.in. zaburzeń rozwoju płodu lub przedwczesnego oddzielania się łożyska).
  • Badanie regionu AZF
    To badanie mikrodelecji regionu AZF chromosomu Y, które stosuje się w diagnostyce niepłodności męskiej. Ocenie poddawane są geny odpowiadające za produkcję plemników. Nieprawidłowości w ich obrębie skutkują zmniejszoną liczbą lub całkowitym brakiem plemników.

Krok 1: Rejestracja na badania niepłodnościowe

Jeżeli chcesz zapisać się na badania niepłodnościowe, udaj się do rejestracji Salve Medica przy ul. Szparagowej 10 w Łodzi. Na badania laboratoryjnie nie trzeba umawiać się wcześniej, wystarczy przyjść do rejestracji. Pamiętaj, że potrzebujesz dokument tożsamości.

Więcej informacji możesz uzyskać pod numerem telefonu + 48 42 254 64 84. 

Krok 2: Pobranie materiału do badań

Po zarejestrowaniu się na badania niepłodnościowe zgłoś się do gabinetu pielęgniarskiego. Pielęgniarka pobierze niewielką próbkę krwi, a następnie przekaże ją do laboratorium genetycznego celem szczegółowej analizy.

Specjalne przygotowania do badań niepłodnościowych nie są konieczne. Nie musisz być na czczo i odstawiać przyjmowanych leków. Po pobraniu krwi możesz wrócić do codziennej aktywności.

Krok 3: Odbiór wyników

Wyniki badań niepłodnościowych możesz odebrać osobiście w rejestracji Salve Medica. Jeżeli podasz swój adres e-mail, zostaną wysłane drogą elektroniczną w zaszyfrowanej wiadomości.

Krok 4: Wizyta u lekarza z wynikami badań

Wyniki badań niepłodnościowych powinien ocenić specjalista leczenia niepłodności. Na ich podstawie zleci bardziej szczegółową diagnostykę lub zaproponuje możliwości terapii, które mają największą szansę na powodzenie. Wizyta niepłodnościowa trwa około 10-30 minut. Zalecane jest, aby stawić się na nią wraz z partnerem/partnerką.

Dowiedz się więcej:

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak