Chciałabym zabezpieczyć płodność

Leczenie onkologiczne u osób w wieku rozrodczym może doprowadzić do zniszczenia komórek jajowych (u kobiet) bądź plemników (u mężczyzn). Osobom przed rozpoczęciem leczenia onkologicznego, proponujemy bankowanie komórek rozrodczych. Dzięki temu po zakończonym leczeniu będą one miały możliwość zostania rodzicami.

Udowodniono, że świadomość możliwości posiadania potomstwa w przyszłości, jest jednym z najbardziej motywujących czynników do walki z chorobą nowotworową.

Komórki jajowe można zbankować już od 16 roku życia, a nasienie od 14-15 roku życia.

Procedura wymaga konsultacji z lekarzem onkologiem, a następnie lekarzem ginekologiem- specjalistą leczenia niepłodności.

infografika na temat zabezpieczania płodności

Krok 1: Wizyta lekarska

W trakcie wizyty lekarskiej kobieta ma zlecone podstawowe badania laboratoryjne (hormonalne i zakaźne) oraz ma rozpisaną stymulację hormonalną.

W przypadku kobiet proces jest nieco bardziej skomplikowany niż u mężczyzn. Czas jaki jest potrzebny do przygotowania komórek jajowych do pobrania nie przekracza 1 miesiąca (przy stymulacji trwającej ok. 10 dni). Możliwa jest trzykrotna refundacja leków do stymulacji (do 40 r.ż., przy AMH wyższym niż 0,7). 

Krok 2: Stymulacja hormonalna

Celem stymulacji hormonalnej jest uzyskanie większej ilości pęcherzyków Graafa z komórkami jajowymi. Trwa ona średnio 10 dni +/- 2 dni.

Na wizycie lekarz rozpisuje kartę z lekami do stymulacji, tzw. protokół stymulacji. Jest on dobierany indywidualnie dla każdej pacjentki i jest uzależniony od wielu czynników, takich jak: wiek kobiety, masa ciała, profil hormonalny oraz dotychczasowy przebieg stymulacji, rezerwa jajnikowa.

Krok 3: Pobranie komórek jajowych

Pobranie komórek jajowych, czyli punkcja jest zabiegiem wykonywanym w znieczuleniu i trwa ok 20 minut. Po zakończonym zabiegu pozostaniesz w klinice od 2 do 4 godzin.

Lekarz ginekolog pobiera pod kontrolą USG płyn pęcherzykowy z komórkami jajowymi.

Krok 4: Witryfikacja komórek jajowych

Po odpowiednim przygotowaniu komórek w laboratorium, podlegają one witryfikacji w ciekłym azocie. Jest to proces bardzo szybkiego mrożenia z użyciem krioprotektorów, które nie dopuszczają do powstania kryształków lodu w materiale.

Opinie o Salve Medica

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak