Dermatologiczne usunięcie zmiany skórnej

Dermatologia jest to szeroka dziedzina medycyny zajmująca się kompleksowo wszystkim co dotyczy skóry. Lekarze dermatolodzy skupiają się na profilaktyce, czyli jak zapewnić naszej skórze ciągłe zdrowie, ale także utrzymać jej piękno. Często jednak zachodzi też potrzeba leczenia licznych chorób skóry. Lekarz dermatolog wdraża specjalistyczną diagnostykę i postępowanie terapeutyczne.

Usunięcie drobnych zmian skórnych:

  • brodawek łojotokowych,
  • rozrostów łagodnych,
  • przerostów gruczołów łojowych,
  • włókniaków.

Krok 1: Wizyta konsultacyjno-kwalifikacyjna

Na tej wizycie lekarz zbada twoją zmianę skórną dermatoskopowo, oceni jej typ, rozległość, postawi diagnozę, wybierze optymalną formę zabiegu (np. laser, elektrokoagulacja, krioterapia, terapia fotodynamiczna, dermatochirugia), omówi korzyści i ew. możliwe powikłania, zapyta o ew. choroby współistniejące i jaki leki są przez pacjenta przyjmowana, podpowie jak przygotować się do zabiegu).

Pamiętaj każde zmiana skórna jest inna i tylko zindywidualizowane podejście zapewni optymalne wyniki leczenia.

Krok 2: Zabieg

Na 15 minut przed zabiegiem pacjent powinien zgłosić się do Poradni, zarejestrować i wypełnić formularz zgody na zabieg wcześniej omówiony na wizycie konsultacyjnej.

Lekarz wykona zabieg i wytłumaczy zalecenia pozabiegowe.

Na dzień zabiegu i w niedługim czasie po nim nie planuj intensywnego wysiłku lub ważnych dla Ciebie wydarzeń. Pamiętaj, że czas gojenia to kwestia indywidualna, ale zazwyczaj może on wynosić nawet 2-3 tygodnie.

Krok 3: Wizyta po zabiegu

Jeżeli w trakcie zabiegu zmian skórna była oddawana do badania histopatologiczna – wynik należy odebrać z rejestracji po około 14 dniach od zabiegu (UWAGA: wynik może się opóźnić jeżeli badania okaże się bardziej skomplikowane) i omówić z lekarzem prowadzącym.

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak