Interesuje nas leczenie w Klinice Płodności

Przyjmuje się, że jeżeli para stara się ciążę rok to po tym czasie wskazana jest konsultacja u specjalisty leczenia niepłodności. Wyjątkiem są sytuacje kiedy kobieta ukończyła 35 lat – wtedy warto pojawić się u specjalisty już po pół roku starań lub sytuacja kiedy para stara się o kolejną ciążę a od poprzedniej upłynęło już kilka lat.

Zapisz się na wizytę do ginekologa specjalizującego się w tematyce niepłodności:

 • jeśli przez co najmniej rok bezskutecznie staracie się o dziecko,
 • po pół roku starań, w przypadku wcześniejszych operacji ginekologicznych lub w obrębie jamy brzusznej,
 • w przypadku bezskutecznych starań o kolejne dziecko, jeżeli od pierwszej ciąży upłynęło kilka lat,
 • po 35 roku życia (u kobiety),
 • po operacji jąder (u mężczyzny),
 • po przebytych stanach zapalnych w jamie brzusznej (kobiety) i przepuklinach (mężczyźni).

Spotkanie z Koordynatorem Kliniki

Koordynator Kliniki Płodności to wsparcie Par, które starających się o dziecko. Osoba, która już przed pierwszą wizytą jest do dyspozycji Pacjentów: odpowiada na pytania odnośnie przebiegu diagnostyki i leczenia, pomaga w weryfikacji niezbędnych dokumentów i wyników badań. Jest dobrym duchem Kliniki Płodności Salve Medica. To właśnie z tą osobą Pacjenci mogą porozmawiać o swoich obawach, wątpliwościach.

Spotkanie z Koordynatorem może się odbyć niezależnie od wizyty lekarskiej.

Jeżeli jesteście umówieni już na wizytę warto żebyście przyszli do Kliniki około 15 minut wcześniej i spotkali się z Koordynatorem.

Wizyta niepłodnościowa pierwszorazowa

Pierwszorazowa wizyta niepłodnościowa to wizyta u lekarza ginekologa - specjalisty leczenia niepłodności. Pamiętajmy: niepłodność to temat, który dotyczy obojga partnerów. Dlatego warto aby na pierwszorazową wizytą przyjść wspólnie, zarezerwować nieco więcej czasu na przygotowanie się do takiej wizyty i być przygotowanym na szczegółowy wywiad medyczny i osobisty.

Warto do takiej wizyty się przygotować zbierając dotychczasową dokumentację medyczną (dotychczasową dokumentację diagnostyki i leczenia niepłodności, wypisy ze szpitala, informacje o przebytych chorobach, zabiegach i operacjach).

W trakcie wizyty lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad medyczny i osobisty z każdym z Partnerów, wykonuje badanie ginekologiczne wraz z badaniem USG.

Lekarz może zalecić dodatkowe badania dla każdego z partnerów lub zaleci dalsze postępowanie.

Diagnostyka - badania laboratoryjne i badania diagnostyczne

W celu diagnostyki przyczyn niepłodności lekarz może zlecić badania laboratoryjne lub badania obrazowe:

 • badania laboratoryjne,
 • badania nasienia,
 • badania USG,
 • ocena drożności jajowodów.

Może również zostać zlecona konsultacja u lekarza specjalisty z zakresu: endokrynologii, andrologii, urologii.

Pozostałe zlecone badania zależne są od sytuacji medycznej pary i lekarz dobiera je indywidualnie.

Wizyta niepłodnościowa kolejna

Po wykonaniu zleconych badań laboratoryjnych oraz badań diagnostycznych powinna odbyć się kolejna wizyta, w trakcie której lekarz zaleci dalsze postępowanie.
Na tym etapie może to być:

 • leczenie hormonalne,
 • inseminacja,
 • in vitro.

 

Wybór drogi leczenia

Decyzję o konkretnej metodzie leczenia zawsze podejmuje para w oparciu o zalecenia lekarza prowadzącego. Metody diagnostyki i leczenia dobieramy indywidualnie dla każdej leczącej się w naszej klinice pary.

Opinie o Salve Medica

 

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski
 

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo
 

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak