Leczenie onkologiczne a COVID-19

Zasady obowiązujące obecnie w Szpitalu Onkologicznym Salve Medica

Pacjenci chorujący na nowotwory i będący w trakcie leczenia onkologicznego mają obniżoną odporność, są w grupie wysokiego ryzyka zakażeniem koronawirusem. Dbając o bezpieczeństwo Pacjentów oraz personelu medycznego wprowadziliśmy nowe procedury:

  • na terenie Centrum Medycznego jak i Szpitala Salve Medica obowiązuje bezwzględny nakaz nakrywania nosa i ust za pomocą maseczki,
  • przed przyjściem do Szpitala Salve Medica zmierz sobie temperaturę ciała. Jeżeli pomiar wskażę powyżej 38 stopni oraz obserwujesz u siebie objawy towarzyszące: kaszel, duszność nie przychodź, umów się na konsultację telefoniczną pod numerem 42 254 64 84,
  • do Szpitala Salve Medica możesz przyjść z osobą towarzyszącą,
  • zgłoś się do Rejestracji o wyznaczonej godzinie, nie przychodzić przed czasem,
  • podczas pobytu w Szpitalu Salve Medica bezwzględnie nie możesz opuszczać oddziału,
  • odwiedziny Pacjentów w Szpitalu Salve Medica są możliwe, przez jedną osobę odwiedzającą, tylko po okazaniu certyfikatu szczepień lub negatywnego wyniku testu (test wykonany nie później niż 3 dni przed odwiedzinami),
  • spotkania Pacjentów w Szpitalu Salve Medica z odwiedzającymi są możliwe, tylko w częściach wspólnych szpitala (hol, pokój socjalny dla Pacjentów),
  • sprawdź jak się przygotować do planowanego zabiegu, szczegóły tutaj.

Otwarta niedawno nowa przestrzeń dla Pacjentów onkologicznych zapewniając tym samym dedykowaną opiekę i bezpieczeństwo w trakcie leczenia oraz pobytu w naszym szpitalu.
Pacjentów onkologicznych zapraszamy do rejestracji znajdującej się na 1 piętrze w budynku B (wejście od ul. Morgowej).

Zasady przyjęte na podstawie Rekomendacji Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego dotyczące organizacji odwiedzin pacjentów przebywających na oddziałach szpitalnych w okresie epidemii COVID-19 w związku z postępem realizacji Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 z dnia 28 kwietnia 2022 roku (dokument do pobrania).

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak