Szukam położnej środowiskowej

Bezpłatna opieka położnej środowiskowej w ramach podstawowej opieki zdrowotnej przysługuje kobiecie ciężarnej od 21 tygodnia ciąży. Na spotkaniach edukacyjnych położna przekazuje praktyczne i teoretyczne informacje na temat fizjologicznych i emocjonalnych  aspektów:

  • przygotowania do porodu,
  • przebiegu porodu,
  • okresu połogu,
  • karmienia piersią,
  • wczesnego rodzicielstwa.

Aby skorzystać z tego rodzaju poradnictwa, złóż deklarację wyboru położnej przed 21 tygodniem ciąży, a jeśli złożyłaś ją dużo wcześniej podczas wyboru lekarza i pielęgniarki POZ, poinformuj nas, że jesteś w ciąży.

Położna środowiskowa opiekuje się matką i nowonarodzonym dzieckiem również po porodzie. Połóg jest trudnym czasem dla każdej kobiety, może pojawić się kilka bolesnych dolegliwości, między innymi:

  • ból podczas oddawania moczu czy stolca,
  • bóle brzucha,
  • krwawienie z dróg rodnych, a do tego często dochodzą trudne do zniesienia
  • huśtawki nastrojów.

Zadaniem położnej środowiskowej jest wsparcie młodej mamy poprzez udzielanie porad na temat stanu zdrowia kobiety, karmienia piersią czy rozwoju maluszka.

położna środowiskowa

Zapis do poradni

Po porodzie zostaniesz zapytana o wybór położnej Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Nie czekaj z decyzją do ostatniej chwili i zapisz się do położnej środowiskowej w Salve Medica, bezpłatnie w ramach NFZ.

Jeżeli chcesz wybrać położną środowiskową POZ w Salve Medica wypełnij i złóż deklarację w naszym Punkcie Obsługi Pacjenta lub więcej informacji znajdziesz tutaj.

Możesz również zapisać się elektronicznie w portalu Ministerstwa Zdrowia: pacjent.gov.pl. Do zapisu potrzebny jest podpis elektroniczny, podpis kwalifikowany lub e-dowód.

Wizyty patronażowe

Zadaniem położnej środowiskowej jest edukacja kobiet ciężarnych, a także dbałość o komfort kobiety w połogu i powrót do formy. Podczas co najmniej 4 umówionych wcześniej wizyt patronażowych położna zbada kobietę i noworodka, a także doradzi, jak go pielęgnować. 

Opinie o Salve Medica

 

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo
 

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak