Używanie tytoniu podgrzewanego w aspekcie zdrowotnym i społecznym

W Salve Medica prowadzimy badanie obserwacyjne dotyczące używania tytoniu podgrzewanego w aspekcie zdrowotnym i społecznym.
Celem badania jest dostarczenie obiektywnych (niezależnych od finansowania koncernów tytoniowych) danych i działanie na rzecz ograniczania używania oraz określenie następstw zdrowotnych związanych z używaniem podgrzewanych wyrobów tytoniowych w oparciu o badania naukowe.

Dzięki udziałowi w programie Pacjent jest pod opieką personelu medycznego. Badania diagnostyczne związane z programem bezpłatne.

Krok 1: Kwalifikacja do badania

Do badania poszukujemy Pacjentów:

  • mężczyzn w wieku 20-55 lat stosujących tytoń podgrzewany (urządzenie IQOS lub Glo)
  • mężczyzn w wieku 20-55 lat bez chorób przewlekłych i niepalących wcale

Osoby zainteresowane badaniem proszone są o kontakt telefoniczny 500-060-522 lub wypełnienie poniższej ankiety.

Wypełnij ankietę
Używanie tytoniu podgrzewanego – aspekt zdrowotny i społeczny
1.
* Czy jest Pan mężczyzną w wieku 20-55 lat
2.
* Czy stosuje Pan tytoń podgrzewany?

Krok 2: Badania przesiewowe

Przed przystąpieniem do diagnostyki, Pacjent musi podpisać dokument świadomej zgody na udział w badaniu i wypełnić kwestionariusz.

Następnie zostaną przeprowadzone niezbędne badania:

  • badanie spirometryczne
  • pomiar stężenia tlenku węgla w wydychanym powietrzu
  • pomiar ciśnienia tętniczego oraz pulsu
  • pomiary antropometryczne (wzrost, waga, obwód talii, obwód bioder)
  • badanie krwi
  • badanie śliny

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak