Robotyczne usunięcie raka prostaty

skier_male.png
Skierowanie
zabieg_maly.png
Zabieg

Opis usługi
skier_male.png
Skierowanie
zabieg_maly.png
Zabieg

Zalety operacji przy asyście robota

To najnowocześniejsza technologia chirurgiczna, w województwie łódzkim dostępna jest tylko w Szpitalu Specjalistycznym Salve Medica. Do dyspozycji naszych Pacjentów pozostają dwa rodzaje robotów: da Vinci oraz Versius.

Zabieg prostatektomii radykalnej w asyście robota Versius wykonujemy w ramach kontraktu z NFZ. Zadzwoń i zapytaj o wizytę kwalifikacyjną do zabiegu w ramach NFZ:

Roboty umożliwiają lekarzowi osiągnięcie najwyższej precyzji. Podczas zabiegu operator widzi pole operacyjne w 10-krotnym powiększeniu i porusza narzędziami, które dokładnie odzwierciedlają zakres ruchu nadgarstka. Dzięki temu usuwany jest cały nowotwór, przy jak najmniejszym naruszeniu zdrowej tkanki. Jest to bardzo ważne, ponieważ prostata otoczona jest strukturami układu moczowego i płciowego. Ich naruszenie może powodować nieodwracalne skutki. Technika da Vinci oraz Versius pozwala chirurgowi na ultraprecyzyjne ruchy, a więc w znacznym stopniu zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia niepożądanych zjawisk pooperacyjnych, jak nietrzymanie moczu i zaburzenia potencji.

Komfort życia po operacji robotycznej jest nieporównywalnie lepszy, niż po zabiegach tradycyjnych. Rany pooperacyjne szybko się goją, Pacjent odczuwa dużo mniejszy ból oraz lepiej przechodzi rekonwalescencję. Już kolejnego dnia po operacji może wstać z łóżka, a w drugiej dobie po zabiegu (oraz po kontroli lekarskiej) jest zazwyczaj wypisywany do domu.

Jak przebiega robotyczna operacja usunięcia raka prostaty?

Operacja wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym. Najpierw w jamie brzusznej wykonywane jest 6 otworów, przez które wprowadzane są ramiona robota. Oprócz narzędzi chirurgicznych ramiona zaopatrzone są również w kamerę. Dzięki niej lekarz widzi pole operacyjne w 3D oraz w 10-krotnym powiększeniu. Podczas operacji usuwany jest cały gruczoł krokowy wraz z węzłami chłonnymi.

Pacjencie pamiętaj, że każdy zabieg wiąże się z ryzykiem powikłań i skutków ubocznych. Na wizycie kwalifikacyjnej lekarz poinformuje Cię o możliwych powikłaniach dotyczących zabiegu.

Zdjęcia oraz filmy z operacji robotem Versius

Versius prostatektomia radykalna Versius prostatektomia radykalna Versius prostatektomia radykalna

Zdjęcia oraz film z operacji robotem da Vinci

Dlaczego warto zdecydować się na operację robotem w Salve Medica?

 • zapewniamy kompleksową opiekę na każdym etapie leczenia. Posiadamy wysoko wykwalifikowany zespół lekarzy i pielęgniarek. Nasz personel medyczny zobowiązany jest do stałego podnoszenia swoich kwalifikacji i rozwoju naukowego,
 • operatorzy robotów to doświadczeni urolodzy, którzy specjalizują się w zabiegach małoinwazyjnych. Regularnie rozwijają swoją wiedzę na międzynarodowych kursach i konferencjach,
 • do dyspozycji Pacjentów oddajemy komfortowo wyposażone, nowoczesne sale jedno- i dwuosobowe, z łazienkami, klimatyzacją, telewizorami LCD i Internetem,
 • umożliwiamy rodzinie odwiedziny u Pacjenta w dogodnych godzinach (10.00-22.00),
 • z dużą skrupulatnością przygotowujemy posiłki. Proponujemy kartę zdrowych dań dopasowanych do potrzeb i preferencji Pacjenta, zgodną z zaleceniami lekarza,
 • zapewniamy kompleksowość leczenia dzięki interdyscyplinarnemu zespołowi specjalistów,
 • oferujemy szybkie terminy operacji.

Więcej o usłudze

Cennik

Najczęściej zadawane pytania

Dzień wcześniej przyjdź na pobranie krwi w celu oznaczenia jej grupy. Pozwoli to na zabezpieczenie odpowiedniej ilości krwi przed zabiegiem. Bezpłatnie zostaną także wykonane badania krwi, które ostatecznie potwierdzą Twoją możliwość przystąpienia do zabiegu.

Wieczorem, w przeddzień zabiegu, zostaniesz przyjęty na oddział. W dniu zabiegu musisz być na czczo.

Na oddział zostaniesz przyjęty wieczorem, dzień przed operacją.

Pacjenci są wypisywani do domu zazwyczaj już w trzeciej dobie po operacji, po skontrolowaniu przez lekarza stanu zdrowia.

Odwiedziny są możliwe w drugiej dobie po operacji, jeśli lekarz nie zdecyduje inaczej.

Na wynik badania czeka się do 3 tygodni. Z wynikiem należy udać się do lekarza, który przeprowadzał operację.

Cena obejmuje:

 • badania z krwi przed zabiegiem
 • zabieg (opiekę doświadczonych lekarzy, anestezjologa i pielęgniarek)
 • hospitalizację (trwającą tyle, ile zaleci lekarz)
 • wyżywienie (zgodne z zaleceniami lekarza)
Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Wcześniej słysząc onkolog drżałam że strachu, dziś - wiem że to człowiek który chce mi pomóc. Dzięki profesorowi Zadrożnemu poczułam się nie tylko jako pacjentka, ale przede wszystkim otoczona opieką młoda kobieta. Z całego serca polecam klinikę.

Gabrysia Majczak

Badanie urodynamiczne przeprowadzone w cudownej atmosferze. Mimo obaw i początkowemu stresowi czułam się zaopiekowana. Pan dr Szlaga, miły, empatyczny, wszystko dokładnie wyjaśnił, odpowiedział na każde pytanie. Pani Beata-asystująca w czasie badania, od samego wejścia do gabinetu starała się zminimalizować stres i otoczyć opieką. Polecam ten team

Żaneta Klimowicz

Korzystałem z usług kliniki przy okazji tomografu komputerowego oraz wizyty z synem u okulisty. Zawsze byłem zadowolony z jakości usług. Wizyty umawianie są na konkretne godziny, więc nie trzeba zazwyczaj czekać długo w kolejce, jest czysto i schludnie. Wnętrza są przyjemne dla oka, nowoczesne i funkcjonalne. Jedyny drobny minus, że przy rejestracji zawsze są kolejki, na szczęście bardzo szybko obsługiwane.

Wordlord

Daje 5 a nawet i więcej ⭐Pani doktor Jamroz-Brzeska (Alergolog) uratowała mnie lekami po wstrząsie anafilaktycznym. Jestem bardzo wdzięczna za to , że mogłam tego samego dnia na cito się dostać do lekarza. Do tego Pani doktor wspaniała osoba, mega empatyczna, wyrozumiała. Bardzo wnikliwie przeprowadziła wywiad lekarski, dzięki czemu mogła dobrze dobrać leki. Jestem Mega wdzięczna. Życzę powodzenia i dalszych sukcesów. Życzę Wszystkiego dobrego w nowym roku. Pozdrawiam Sylwia - pacjentka z Kutna

Sylwia z Kutna

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko