RadiologiaRadiologia zajmuje się obrazowaniem ciała człowieka wykorzystując promieniowanie rentgenowskie (rentgenografia - RTG, tomografia komputerowa, angiografia), pole magnetyczne – (rezonans magnetyczny) oraz ultradźwięki (ultrasonografia - USG). Pozwala na tworzenie obrazów zmian fizjologicznych oraz patologicznych zachodzących w ciele i jest wykorzystywana do diagnostyki chorób i urazów. Obecnie jest to podstawowa forma diagnozowania schorzeń.

Specjaliści w poradni radiologicznej w Łodzi korzystają z nowoczesnego sprzętu diagnostyki obrazowej najwyższej jakości: aparatów USG, rentgena cyfrowego, mammografu. Lekarz radiolog kwalifikuje pacjenta do zabiegu, przeprowadza badanie, zapisuje wyniki i przygotowuje opis. Na tej podstawie ustalane jest rozpoznanie choroby, a także podejmowana decyzja o dalszym sposobie leczenia. Czasami konieczne może okazać się wykonanie dodatkowych badań. Badania obrazowe są wykorzystywane także w celu monitorowania postępów terapii oraz wykrywania ewentualnych powikłań.

Poradnia radiologiczna w Łodzi dla dzieci i dorosłych specjalizuje się w:

  • tomografii komputerowej,
  • rezonansie magnetycznym,
  • densytometrii,
  • RTG (rentgenie),
  • USG (ultrasonografii).

Dlaczego warto wybrać poradnię radiologiczną w Salve Medica?

  • Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, krótkie terminy oczekiwania na wizytę w poradni radiologicznej w Łodzi, dobrze wyposażone zaplecze medyczne.
  • Działamy kompleksowo, skupiając w jednym miejscu ofertę poradni lekarzy różnych specjalizacji, badania diagnostyczne, w tym diagnostyki obrazowej (tomograf, rezonans, USG, RTG). W naszym szpitalu przeprowadzamy również drobne zabiegi operacyjne.
  • Umożliwiamy elektroniczny zapis na wizytę w poradni radiologicznej w Łodzi i dostęp do internetowego konta pacjenta, w którym możesz sprawdzić zalecenia lekarskie, odebrać wyniki badań lub e-receptę.

NA CZYM POLEGA RADIOLOGIA?

Radiologia to dziedzina medycyny specjalizująca się w technice obrazowania narządów, co umożliwia rozpoznawanie chorób, a w efekcie dobór właściwej metody leczenia. Obecnie jest to podstawowa forma diagnozowania schorzeń. Wykorzystywana jest także do monitorowania postępów terapii oraz wykrywania powikłań.

KTO ROBI OPIS ZDJĘCIA RTG?

Po wykonaniu i zapisie wyników badania, lekarz radiolog sporządza opis zdjęcia RTG. Stanowi on podstawę do postawienia właściwej diagnozy, a następnie podjęciu leczenia, bądź wykonaniu dodatkowych badań diagnostycznych. Każde badanie wymaga opisu radiologa.

NA CZYM POLEGA KONSULTACJA RADIOLOGICZNA?

Konsultacja radiologiczna to rodzaj konsultacji specjalistycznej z zakresu diagnostyki obrazowej. Obejmuje różne metody diagnostyczne, tj. RTG, USG, rezonans magnetyczny, angiografię. Przed rozpoczęciem badania, lekarz radiolog prowadzi wywiad z pacjentem, aby upewnić się, czy nie ma przeciwwskazań do jego wykonania.

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak