Rehabilitacja medyczna i fizjoterapiaRehabilitacja medyczna ma na celu poprawę kondycji i sprawności fizycznej pacjenta po urazie lub operacji. Zajęcia i zabiegi mogą odbywać się w szpitalu, przychodni lub w domu, pod ścisłą kontrolą fizjoterapeuty.

Program rehabilitacji zawsze dobierany jest indywidualnie do potrzeb i stanu zdrowia każdego pacjenta. Obejmuje ćwiczenia fizyczne, terapię zajęciową i ćwiczenia oddechowe. Wśród najczęściej przeprowadzanych zabiegów wymienia się m.in. fizykoterapię ultradźwiękami, polem magnetycznym, niską lub wysoką temperaturą. Fizjoterapeuta wykonuje również masaż, który obejmuje rozcieranie i ugniatanie tkanek, co pozwala zredukować dolegliwości bólowe, poprawia ukrwienie i daje uczucie odprężenia. Odpowiednio dobrana i skrupulatnie prowadzona rehabilitacja medyczna pomaga pacjentom odzyskać pełną zdolność do pracy i aktywności.

Poradnia rehabilitacji medycznej i fizjoterapii w Łodzi specjalizuje się w:

  • diagnostyce i leczeniu zespołów bólowych i przeciążeniowych kręgosłupa i kończyn,
  • rehabilitacji ruchowej pooperacyjnej, sportowej, po uszkodzeniach nerwów obwodowych, dla kobiet w ciąży, po udarze mózgu.

Dlaczego warto wybrać poradnię rehabilitacji medycznej i fizjoterapii w Salve Medica?

Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę fizjoterapeutów w Łodzi, krótkie terminy oczekiwania na wizytę, dobrze wyposażone zaplecze medyczne. Działamy kompleksowo skupiając w jednym miejscu ofertę poradni lekarzy różnych specjalizacji, badania diagnostyczne, w tym diagnostyki obrazowej (tomograf, rezonans, USG, RTG). W naszym szpitalu przeprowadzamy również drobne zabiegi operacyjne. Umożliwiamy elektroniczny zapis na rehabilitację lub wizytę u specjalisty i dostęp do internetowego konta pacjenta, w którym możesz sprawdzić zalecenia lekarskie, odebrać wyniki badań lub e-receptę.

CZYM JEST REHABILITACJA MEDYCZNA?

Rehabilitacja medyczna to proces leczenia i odzyskiwania zdrowia po chorobie, urazie lub operacji. Fizjoterapeuta prowadzi kinezyterapię, fizykoterapię oraz masaż, a celem podejmowanych czynności jest przywrócenie funkcji, które mogły zostać osłabione lub utracone w wyniku choroby, operacji lub wypadku.

CZYM ZAJMUJE SIĘ LEKARZ REHABILITACJI MEDYCZNEJ?

Lekarz rehabilitacji medycznej zajmuje się kompleksową diagnostyką i ustalaniem indywidualnego programu leczenia pacjenta. Specjalizuje się w schorzeniach układu ruchu, tj.:

  • choroby reumatyczne,
  • osteoporoza,
  • dystrofia mięśniowa.

Rolą lekarza jest dążenie do odzyskania sprawności oraz poprawa funkcjonowania w codziennym życiu.

W CZYM MOŻE POMÓC FIZJOTERAPEUTA?

Fizjoterapeuta pomaga pacjentom zmagającym się z bólem, najczęściej kręgosłupa i stawów. Do tego specjalisty zgłaszają się osoby po wypadkach, urazach, chorobach i operacjach, pragnący odzyskać sprawność. Fizjoterapeuta wspiera również pacjentów zmagających się z chorobami neurologicznymi.

Obejrzyj materiały wideo z naszymi specjalistami

Materiały wideo z udziałem naszej urofizjoterapeutki mgr Dagmary Grodeckiej:

  • "Problemy z nietrzymaniem moczu? Zmień swoje codzienne nawyki!"

  • "Problemy z nietrzymaniem moczu? Zacznij ćwiczyć mięśnie dna miednicy!"

Materiały wideo naszej urofizjoterapeutki mrg Aleksandry Juszczak:

    • „Ćwiczenia po porodzie naturalnym”

  • „Ćwiczenia po cesarskim cięciu”

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak