Rentgen klatki piersiowej

skier_male.png
Skierowanie

Opis usługi
skier_male.png
Skierowanie

Rentgen klatki piersiowej pozwala na uwidocznienie: dróg oddechowych, płuc, serca, fragmentów kręgosłupa i kości klatki piersiowej. Badanie to wykonuje się w diagnostyce:

  • zapalenia płuc,
  • gruźlicy,
  • rozedmy płuc,
  • guzów płuc,
  • niewydolności oraz innych chorób serca,
  • zmian śródmiąższowych,
  • zmian nowotworowych płuc.

Jak przebiega badanie RTG klatki piersiowej

Zostaniesz poproszony o nałożenie fartucha chroniącego miednicę i tarczycę. Badanie wykonywane jest na stojąco, chyba, że pacjent ma problem aby ustać. Podczas robienia zdjęcia należy wstrzymać oddech, żeby uzyskać ostry i wyraźny obraz.

Przygotuj się

W dniu badania

W celu rejestracji zabierz dowód osobisty lub inny dokument tożsamości.

Przed badaniem zdejmij biżuterię i pasek, możesz je zostawić w zamykanej szafce.

Cennik

Najczęściej zadawane pytania

Badanie trwa bardzo krótko – około 5 minut.

Przeciwwskazaniem do badania rentgenowskiego jest ciąża.  

Dzieci nie powinny mieć wykonywanego badania RTG częściej niż raz na pół roku.

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak