Rezonans magnetyczny piersi  

Mammografia wykonana za pomocą rezonansu magnetycznego jest najnowocześniejszą metodą diagnostyczną zmian, w tym raka piersi. Badanie to powinno być uzupełniające, jako kolejny etap diagnostyki po wykonaniu USG i/lub mammografii, które ma rozstrzygnąć wątpliwości związane z postawieniem właściwej diagnozy. Badanie cechuje się bardzo wysoką jakością otrzymywanych obrazów. Czułość rezonansu magnetycznego piersi wynosi aż 92-99%, dzięki temu możliwe jest zobrazowanie nawet najmniejszych zmian.

W 2012 roku przeprowadziliśmy pierwsze w Łodzi badanie rezonansu piersi, wykonane przy użyciu nowoczesnej (8 kanałowej) cewki w rezonansie magnetycznym. Badaniu została poddana kobieta, która jest obciążona genetycznie chorobą nowotworową. Lekarz zlecił wykonanie rezonansu piersi, w celu uzyskania najdokładniejszej diagnozy. Mammografia wykonana za pomocą rezonansu magnetycznego jest najnowocześniejszą metodą diagnostyczną zmian, w tym raka piersi. Badanie to powinno być uzupełniające, jako kolejny etap diagnostyki po wykonaniu USG i/lub mammografii, które ma rozstrzygnąć wątpliwości związane z postawieniem właściwej diagnozy. Badanie cechuje się bardzo wysoką jakością otrzymywanych obrazów. Czułość rezonansu magnetycznego piersi wynosi aż 92-99%, co jest ogromną zaletą tej metody. Pozwala to na dobra ocenę struktury wewnętrznej poszczególnych zmian ogniskowych.

Zastosowanie specjalnej cewki jest rozwiązaniem zaawansowanym w diagnostyce zmian nowotworowych piersi. Dzięki wysokiej rozdzielczości, możliwe jest zobrazowanie nawet najmniejszych zmian.

Czytaj więcej

Umów badanie w Dziale Obsługi Pacjenta:

T 42 254 64 09

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Zaloguj się

Informację o użytkowniku i haśle, znajdziesz w pierwszym mailu potwierdzającym założenie konta od: online@salvemedica.pl

Rejestracji przez internet możesz dokonać rezerwując termin najdalej do 30 dni od daty rejestracji. Jednocześnie informujemy, że cena w dniu wizyty może ulec zmianie.