Rozpoczynam leczenie onkologiczne

Opieką otaczamy Pacjentów na każdym etapie diagnostyki i leczenia onkologicznego: z podejrzeniem choroby nowotworowej - wystawiamy karty diagnostyki i leczenia onkologicznego (DILO), z wystawioną kartą DILO, z postawioną diagnozą oraz po zabiegach onkologicznych.

Karta DILO jest skierowaniem do rozpoczęcia diagnostyki i leczenia onkologicznego, w ramach szybkiej terapii onkologicznej. W naszej klinice karta DILO gwarantuje opiekę medyczną na każdym etapie choroby, w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Karta zostaje założona przez lekarza (bądź asystentkę) w czasie rzeczywistym w wersji elektronicznej (w systemie NFZ), pacjent natomiast dostaje jej papierową wersję. Karta DILO jest przepustką dającą pierwszeństwo w kolejce do diagnostyki, wizyt i zabiegów niezbędnych w ramach skoordynowanej kompleksowej opieki onkologicznej.

Pacjentami opiekuje się doświadczony zespół lekarzy chirurgów, radiologów, onkologów, chirurgów onkologicznych, anestezjologów, psychologów, dietetyków oraz pielęgniarek.

Jeśli potwierdzi się u Ciebie diagnoza choroby nowotworowej, zostaniesz objęty indywidualną opieką przez zespół doświadczonych lekarzy onkologów klinicznych, pielęgniarek onkologicznych i farmaceutów:

 • w przychodni (tryb ambulatoryjny)
 • podczas pobytu dziennego (tryb jednodniowy)
  Do wyboru godziny poranne lub popołudniowe – komfort dla osób czynnych zawodowo lub potrzebujących wsparcia osób bliskich.
 • podczas pobytu szpitalnego (tryb hospitalizacyjny) – 24h, 7 dni w tygodniu

 

Krok 1: Korzystam z bezpłatnych programów profilaktycznych

Jeżeli korzystasz z bezpłatnych programów profilaktyki zdrowotnej (mammografia, cytologia) i wyniki przeprowadzonych badań będą niepokojące, w ramach programu możesz liczyć na dodatkowe badania.

Badania te możesz również wykonać w naszym ośrodku. Na podstawie ich wyników zostaniesz skierowany do lekarza specjalisty – najczęściej onkologa klinicznego. Jeżeli będzie to konieczne lekarz na podstawie wyników badań i wywiadu medycznego wystawi kartę DILO z rozpoznaniem nowotworu i ustali plan leczenia.

Zapisz się:

Krok 2: Mam kartę DILO z rozpoznaniem nowotworu

Jeżeli masz kartę DILO z rozpoznaniem nowotworu lekarz specjalista, jeżeli jest to konieczne zleca dodatkowe badania diagnostyczne (np. RTG, tomografię komputerową, rezonans magnetyczny, badanie fish z krwi) i na podstawie wyników tych badań ustala plan leczenia.

Na tym etapie powinien być ustalony przez lekarza plan leczenia i dobrana terapia. Możliwe rodzaje terapii to:

 1. chemioterapia,
 2. terapia hormonalna,
 3. radioterapia,
 4. leczenie operacyjne.

Dostępne formy leczenia onkologicznego w Salve Medica: chemioterapia, terapia hormonalna i leczenie operacyjne. W przypadku pozostałych form leczenia (radioterapia) lekarz wskaże odpowiedni ośrodek leczenia.

Zapisz się:

Krok 3: Mam kartę DILO z podejrzeniem nowotworu

Możesz udać się do specjalisty (np. ginekologa, onkologa), który może zlecić dodatkowe badania diagnostyczne (np. usg lub biopsję) mające na celu potwierdzenie lub wykluczenie choroby nowotworowej.  Jeżeli wyniki badań potwierdzają rozpoznanie nowotworu lekarz wystawi kartę DILO z rozpoznaniem nowotworu i skieruje Cie na wizytę do onkologa klinicznego.

Dostępne formy leczenia onkologicznego w Salve Medica: chemioterapia, terapia hormonalna i leczenie operacyjne. W przypadku pozostałych form leczenia (radioterapia) lekarz wskaże odpowiedni ośrodek leczenia.

Zapisz się:

Krok 4: Nie mam karty DILO

Jeżeli podejrzewasz u siebie problem onkologiczny możliwe są dwie drogi postępowania.

 1. Możesz udać się do swojego lekarza POZ, który przeprowadzi wywiad medyczny i na tej podstawie wystawi kartę DILO z podejrzeniem nowotworu lub
 2. możesz udać się do specjalisty (np. ginekologa, onkologa), który jeżeli jest uzasadnione podejrzenie choroby nowotworowej może wystawić kartę DILO z podejrzeniem nowotworu lub może zlecić dodatkowe badania diagnostyczne (np. usg lub biopsję) i dopiero na podstawie tych badań wystawi kartę DILO z rozpoznaniem nowotworu.
  1. Jeżeli otrzymałeś kartę DILO z podejrzeniem nowotworu a nie miałeś robionych dodatkowych badań diagnostyczny (usg, biopsja) wtedy lekarz może je zlecić i na podstawie ich wyników wystawi kartę DILO z rozpoznaniem nowotworu.

Dowiedz się więcej:

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak