Scratching

Opis usługi

Scratching endometrium, czyli inaczej ocena drożności kanału szyjki macicy, kontrolowany uraz endomentrium jest jednym z możliwych etapów w trakcie procedury in vitro.

Lekarz prowadzący diagnostykę niepłodności może zaproponować ten zabieg kobietom, które już wcześniej miały problemy z zagnieżdżeniem się zarodka lub wprowadzeniem zarodka do macicy.

Jak przebiega scrathing

Zabieg wykonuje się pod kontrolą USG i polega on na celowym uszkodzeniu endometrium. Powinien być przeprowadzony w fazie lutealnej cyklu poprzedzającego cykl z transferem zarodka (17-20 dzień cyklu). Dzięki temu błona śluzowa macicy ma szanse na intensywną regenerację. Udokumentowano, ze scratching endometrium wykonany w prawidłowym terminie może zwiększyć szanse na prawidłową implantację zarodka oraz ciążę u pacjentek ze zdiagnozowanym problemem nawracających niepowodzeń implantacji zarodka (RIF).

Przygotuj się

Przed zabiegiem

Do wykonania zabiegu konieczna jest wcześniejsza wizyta u lekarza specjalisty z zakresu diagnostyki i leczenia niepłodności.

Wykonaj dezynfekcję pochwy według zaleceń lekarza.

W dniu zabiegu

W celu rejestracji zabierz dowód osobisty lub inny dokument tożsamości.

Cennik

Najczęściej zadawane pytania

Wizyta trwa 15-20 minut.

Zabieg może być bolesny. Godzinę przed zabiegiem pacjentka powinna wziąć 1 tabletkę Pyralginy i 1 tabletkę No-Spa

Obfite krwawienie, temperatura ciała powyżej 37,5. Mogą również wystąpić silne bóle w podbrzuszu.

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak