Skierowanie na leczenie uzdrowiskowe

Leczenie uzdrowiskowe to terapia uzupełniająca, która jest prowadzona w uzdrowisku – miejscowości dysponującej naturalnymi warunkami o właściwościach leczniczych. Mogą to być m.in. wody mineralne lub specyficzny klimat. Dodatkowo podczas pobytu Pacjenci korzystają z zabiegów z zakresu fizjoterapii. Ich rodzaj zależy od specyfiki uzdrowiska.

Leczenie uzdrowiskowe trwa:

  • 21 dni w szpitalu uzdrowiskowym (27 dni w przypadku dzieci i 28 dni w przypadku pobytu rehabilitacyjnego),
  • 21 dni w sanatorium uzdrowiskowym (28 dni w przypadku pobytu rehabilitacyjnego),
  • 6–18 dni w przypadku ambulatoryjnego leczenia uzdrowiskowego.

Zabiegi w ramach leczenia uzdrowiskowego są bezpłatne i finansowane przez NFZ. Natomiast Pacjent ponosi koszty dojazdu, zakwaterowania i wyżywienia.

Kto może skorzystać z leczenia uzdrowiskowego?

Leczenie uzdrowiskowe przeznaczone jest dla osób, które wymagają zabiegów terapeutycznych, aby poprawić stan zdrowia i odzyskać sprawność po chorobie lub wypadku. Do uzdrowiska przyjmowani są Pacjenci samodzielni, u których lekarz nie stwierdził przeciwwskazań do korzystania z zabiegów leczniczych.

Leczenie uzdrowiskowe wskazane jest m.in. przy:

  • chorobach układu oddechowego,
  • chorobach kardiologicznych,
  • chorobach reumatologicznych,
  • chorobach układu nerwowego,
  • osteoporozie,
  • schorzeniach ortopedycznych i urazach.

Z leczenia uzdrowiskowego mogą korzystać zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci.

Krok 1: Wystawienie skierowania przez lekarza

Skierowanie na leczenie uzdrowiskowe wystawiają lekarze Salve Medica przyjmujący Pacjentów w ramach NFZ. Osoby, które chcą skorzystać z leczenia uzdrowiskowego, powinny udać się na wizytę kwalifikacyjną do lekarza POZ dla dorosłych i dzieci lub innego specjalisty.

Podczas wizyty kwalifikacyjnej lekarz ocenia aktualny stan zdrowia oraz wskazania i przeciwwskazania do leczenia uzdrowiskowego. Następnie lekarz wystawia Pacjentowi skierowanie.

Krok 2: Zarejestrowanie skierowania w oddziale NFZ

Skierowanie na leczenie uzdrowiskowe od lekarza należy przesłać do wojewódzkiego oddziału NFZ właściwego do aktualnego miejsca zamieszkania. Termin wynosi 30 dni od daty wystawienia dokumentu.

Krok 3: Wyznaczenie terminu leczenia uzdrowiskowego

Zarejestrowane skierowanie jest sprawdzane przez wyznaczonego przez NFZ lekarza. Specjalista ocenia wskazania oraz zaleca rodzaj i miejsce leczenia uzdrowiskowego. Następnie ustalany jest termin. Potwierdzone skierowanie jest dostarczane Pacjentowi maksymalnie na 14 dni przed wyznaczoną datą leczenia uzdrowiskowego.

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak