Skierowanie na leczenie uzdrowiskowe

Leczenie uzdrowiskowe to terapia uzupełniająca, która jest prowadzona w uzdrowisku – miejscowości dysponującej naturalnymi warunkami o właściwościach leczniczych. Mogą to być m.in. wody mineralne lub specyficzny klimat. Dodatkowo podczas pobytu Pacjenci korzystają z zabiegów z zakresu fizjoterapii. Ich rodzaj zależy od specyfiki uzdrowiska.

Leczenie uzdrowiskowe trwa:

  • 21 dni w szpitalu uzdrowiskowym (27 dni w przypadku dzieci i 28 dni w przypadku pobytu rehabilitacyjnego),
  • 21 dni w sanatorium uzdrowiskowym (28 dni w przypadku pobytu rehabilitacyjnego),
  • 6–18 dni w przypadku ambulatoryjnego leczenia uzdrowiskowego.

Zabiegi w ramach leczenia uzdrowiskowego są bezpłatne i finansowane przez NFZ. Natomiast Pacjent ponosi koszty dojazdu, zakwaterowania i wyżywienia.

Kto może skorzystać z leczenia uzdrowiskowego?

Leczenie uzdrowiskowe przeznaczone jest dla osób, które wymagają zabiegów terapeutycznych, aby poprawić stan zdrowia i odzyskać sprawność po chorobie lub wypadku. Do uzdrowiska przyjmowani są Pacjenci samodzielni, u których lekarz nie stwierdził przeciwwskazań do korzystania z zabiegów leczniczych.

Leczenie uzdrowiskowe wskazane jest m.in. przy:

  • chorobach układu oddechowego,
  • chorobach kardiologicznych,
  • chorobach reumatologicznych,
  • chorobach układu nerwowego,
  • osteoporozie,
  • schorzeniach ortopedycznych i urazach.

Z leczenia uzdrowiskowego mogą korzystać zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci.

Krok 1: Wystawienie skierowania przez lekarza

Skierowanie na leczenie uzdrowiskowe wystawiają lekarze Salve Medica przyjmujący Pacjentów w ramach NFZ. Osoby, które chcą skorzystać z leczenia uzdrowiskowego, powinny udać się na wizytę kwalifikacyjną do lekarza POZ dla dorosłych i dzieci lub innego specjalisty.

Podczas wizyty kwalifikacyjnej lekarz ocenia aktualny stan zdrowia oraz wskazania i przeciwwskazania do leczenia uzdrowiskowego. Następnie lekarz wystawia Pacjentowi skierowanie.

Krok 2: Zarejestrowanie skierowania w oddziale NFZ

Skierowanie na leczenie uzdrowiskowe od lekarza należy przesłać do wojewódzkiego oddziału NFZ właściwego do aktualnego miejsca zamieszkania. Termin wynosi 30 dni od daty wystawienia dokumentu.

Krok 3: Wyznaczenie terminu leczenia uzdrowiskowego

Zarejestrowane skierowanie jest sprawdzane przez wyznaczonego przez NFZ lekarza. Specjalista ocenia wskazania oraz zaleca rodzaj i miejsce leczenia uzdrowiskowego. Następnie ustalany jest termin. Potwierdzone skierowanie jest dostarczane Pacjentowi maksymalnie na 14 dni przed wyznaczoną datą leczenia uzdrowiskowego.

Opinie o Salve Medica

Wcześniej słysząc onkolog drżałam że strachu, dziś - wiem że to człowiek który chce mi pomóc. Dzięki profesorowi Zadrożnemu poczułam się nie tylko jako pacjentka, ale przede wszystkim otoczona opieką młoda kobieta. Z całego serca polecam klinikę.

Gabrysia Majczak

Badanie urodynamiczne przeprowadzone w cudownej atmosferze. Mimo obaw i początkowemu stresowi czułam się zaopiekowana. Pan dr Szlaga, miły, empatyczny, wszystko dokładnie wyjaśnił, odpowiedział na każde pytanie. Pani Beata-asystująca w czasie badania, od samego wejścia do gabinetu starała się zminimalizować stres i otoczyć opieką. Polecam ten team

Żaneta Klimowicz

Korzystałem z usług kliniki przy okazji tomografu komputerowego oraz wizyty z synem u okulisty. Zawsze byłem zadowolony z jakości usług. Wizyty umawianie są na konkretne godziny, więc nie trzeba zazwyczaj czekać długo w kolejce, jest czysto i schludnie. Wnętrza są przyjemne dla oka, nowoczesne i funkcjonalne. Jedyny drobny minus, że przy rejestracji zawsze są kolejki, na szczęście bardzo szybko obsługiwane.

Wordlord

Daje 5 a nawet i więcej ⭐Pani doktor Jamroz-Brzeska (Alergolog) uratowała mnie lekami po wstrząsie anafilaktycznym. Jestem bardzo wdzięczna za to , że mogłam tego samego dnia na cito się dostać do lekarza. Do tego Pani doktor wspaniała osoba, mega empatyczna, wyrozumiała. Bardzo wnikliwie przeprowadziła wywiad lekarski, dzięki czemu mogła dobrze dobrać leki. Jestem Mega wdzięczna. Życzę powodzenia i dalszych sukcesów. Życzę Wszystkiego dobrego w nowym roku. Pozdrawiam Sylwia - pacjentka z Kutna

Sylwia z Kutna

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko