Stacja dializDializa jest jedną z form leczenia nerkozastępczego. Zabieg ma na celu usunięcie produktów przemiany materii, wody, leków i toksyn z krwi w sytuacjach, w których nerki nie pracują prawidłowo. Podczas dializy krew jest kilkukrotnie przepompowywana drenami do dializatora – urządzenia zawierającego specjalną membranę do zatrzymywania cząsteczek. Zabieg wykonywany jest w odpowiednio przygotowanych do tego salach szpitalnych – Stacjach Dializ.

Nowa terapia celowana dla dializowanych Pacjentów

Od 1 lipca Pacjenci Salve Medica będą mogli skorzystać z nowej terapii celowanej dla dializowanych osób. Leczeniem w ramach kontraktu z NFZ objęci będą Pacjenci z wtórną nadczynność przytarczyc oraz długotrwale leczonych hemodializą z powodu schyłkowej niewydolności nerek. Do programu lekowego kwalifikuje nefrolog.

Stacja Dializ w Salve Medica Łódź

Stacja Dializ Centrum Medycznego Salve Medica mieści się przy ul. Szparagowej 10, w budynku A, na I piętrze. Do dyspozycji Pacjentów oddajemy zupełnie nowe wnętrza – sale do dializoterapii, szatnię i łazienkę. Są one wyposażone w bezpłatne TV i Wi-Fi. Zapewniamy kameralną, spokojną, intymną atmosferę.

Stacja Dializ w Salve Medica pracuje w godzinach:

  • 07:30–21:30.

Pacjenci przyjmowani są w poniedziałki, środy i piątki – w tym we wszystkie święta, które wypadają w tygodniu. Wykonujemy dializy gościnne. Zapewniamy transport na dializoterapię i z powrotem.

Dializoterapia odbywa się ambulatoryjnie. Jeden zabieg trwa średnio 4 godziny. Podczas dializy pozostajesz pod opieką wysoko wykwalifikowanego personelu Salve Medica, który nie tylko czuwa nad bezpieczeństwem, ale dba również o przyjazną i przyjemną atmosferę w Stacji Dializ.

Stacja dializ Salve Medica Stacja dializ Łódź Nowa stacja dializ Łódź

Stacja Dializ Salve Medica – zespół lekarsko-pielęgniarski

Kierownik Stacji Dializ: dr n. med. Agnieszka Majda z Poradni Nefrologicznej Salve Medica.

Pielęgniarka oddziałowa: Halina Bajorek.

Przebieg dializy

Na dializę powinieneś zgłosić się około 15 minut przed zaplanowaną wizytą, aby porozmawiać z lekarzem i wykonać podstawowe badania i pomiary – masa ciała, ciśnienie tętnicze krwi, tętno, temperatura ciała. Następnie jesteś proszony o zajęcie wskazanego fotela, a pielęgniarka podłącza Cię do dializatora. Od tego momentu możesz się zrelaksować i zająć ulubioną rozrywką (np. oglądać telewizję, czytać prasę, słuchać muzyki). Co pewien czas personel kontroluje Twoje samopoczucie. Po zabiegu ponownie wykonywane są podstawowe badania i pomiary.

Dializy na NFZ w Łodzi

Stacja Dializ w Łodzi przyjmuje Pacjentów na dializy bezpłatnie. Salve Medica posiada kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Skierowanie na dializoterapię otrzymasz podczas wizyty kwalifikacyjnej w Poradni Nefrologicznej.

Stacja Dializ w Salve Medica – dlaczego warto nas wybrać?

Stacja Dializ w Salve Medica w Łodzi wyróżnia się:

  • dobrze wyposażonym zapleczem medycznym,
  • komfortowymi warunkami i kameralnymi wnętrzami,
  • intymną i przyjazną atmosferą,
  • kompleksowym podejściem do Pacjenta – Stacja Dializ, gabinety lekarzy, laboratoria medyczne i cała diagnostyka obrazowa znajdują się w jednym miejscu.

Personel Stacji Dializ w Salve Medica dba o to, aby Pacjenci czuli się dobrze, a dializoterapia stała się przyjemną częścią codzienności.

Stacja Dializ Salve Medica – kontakt

Osoby zainteresowane dializoterapią w Salve Medica prosimy o kontakt z Koordynatorem Stacji Dializ pod numerem telefonu 504 947 151.

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak