Szczepienia dzieci

Dzieci zdrowe i chore przyjmujemy osobno w wyznaczonych godzinach. Dzieci zdrowe, które mają zostać zaszczepione zapraszamy w poniedziałki: 16:30-17:30, środy: 8:30-12:30 i w czwartki: 13:00-18:00.

Pamiętaj, żeby zabrać ze sobą książeczkę zdrowia dziecka w celu uaktualnienia listy szczepień.

Jeżeli masz małe dziecko, weź ze sobą dwie pieluchy tetrowe lub flanelowe żeby zapewnić maluszkowi higienę. Zadbaj o komfort dziecka, by przed wizytą było wyspane, najedzone i miało suchą pieluszkę.

Zapisz dziecko na szczepienie zgodnie z kalendarzem szczepień. 

Szczepionki refundowane i odpłatne

Zamawiając wizytę rezerwujesz również szczepionki refundowane zgodne z kalendarzem szczepień. W naszej przychodni masz również możliwość zakupu szczepionek nierefundowanych:

  • 5 w 1 (Polio, Błonica, Tężec, Krztusiec, Hib), 
  • 6 w 1 (Polio, Błonica, Tężec, Krztusiec, Hib, WZW B),
  • przeciw ospie wietrznej,
  • przeciw biegunce rotawirusowej,
  • sezonowa przeciw grypie,
  • HPV.

Decydując się na szczepionkę skojarzoną 5 lub 6 w jednym ograniczasz dziecku liczbę wkłuć podczas wizyty i chronisz go przed bólem. Realizując szczepienia zalecane oszczędzasz dziecku dyskomfortu związanego z przechodzeniem choroby, a także powikłań pochorobowych.

Aby zamówić szczepionkę, poinformuj o chęci zakupu pracownika infolinii z którym umawiasz wizytę szczepienną, a następnie pracownika Rejestracji, u którego dokonasz wpłaty.

Karta Uodpornienia Dziecka

Szczepienia przeprowadzane są zgodnie z obowiązującym kalendarzem szczepień u dzieci, których rodzice/opiekunowie prawni zadeklarowali pediatrę Salve Medica jako lekarza pierwszego kontaktu. Warunkiem wykonania szczepienia jest wpis do oryginalnej Karty Uodpornienia dziecka. 

Karta Uodpornienia jest to dokument wystawiany przez szpital zaraz po urodzeniu dziecka, następnie przesyłany do placówki, którą zadeklarują rodzice jako świadczeniodawcę w ramach opieki lekarza pierwszego kontaktu. Warto jest zatem zastanowić się i wybrać lekarza naszego dziecka już w trakcie ciąży.

W przypadku, gdy następuje zmiana zadeklarowanego świadczeniodawcy przez rodzica/opiekuna prawnego, Karta Uodpornienia zostaje przekazana przez byłego świadczeniodawcę bezpośrednio do nowej placówki – do osoby, która ma uprawnienia do wykonywania szczepień.

UWAGA! Karty uodpornienia nie przekazuje się za pośrednictwem rodziców/opiekunów prawnych. Po zmianie zadeklarowanej placówki należy wziąć pod uwagę czas niezbędny do przekazania dokumentu. Rodzice/opiekunowie prawni powinni także wskazać byłemu świadczeniodawcy, gdzie należy przesłać Kartę Uodpornienia.

BCG – szczepionka przeciw gruźlicy; HBV (Hepatitis B Vaccine) – szczepionka przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu B; DTP – szczepionka przeciw błonicy, tężcowi i krztuścowi, całokomórkowa; RV – szczepionka przeciw rotawirusom; DTaP – szczepionka przeciw błonicy, tężcowi, i krztuścowi, bezkomórkowa z obniżoną zawartością antygenów błonicy i krztuśca; IPV (Inactivated Polio Vaccine) – szczepionka przeciw poliomyelitis, zabita; Hib – szczepionka przeciw Haemophilus influenzae typu b; MMR – szczepionka przeciw odrze, śwince i różyczce; PCV – skoniugowana szczepionka przeciw pneumokokom; IIV (Inactivated Influenza Vaccine) – szczepionka przeciw grypie (inaktywowana); LAIV (Live Attenuated Influenza Vaccine) – szczepionka przeciw grypie (żywa donosowa); MenB – szczepionka przeciw meningokokom grupy B; MenACWY – szczepionka przeciw meningokokom grupy A,C,W,Y lub C; HPV – szczepionka przeciw ludzkiemu wirusowi brodawczaka; VZV – szczepionka przeciw ospie wietrznej; HAV (Hepatitis A Vaccine) – szczepionka przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu A; KZM – szczepionka przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu.

Przewodnik dla rodziców małych Pacjentów

Specjalnie dla rodziców małych Pacjentów, stworzyliśmy praktyczny przewodnik, który pozwoli się przygotować do wizyty lub badań i ułatwi pobyt w naszym Centrum Medycznym. Pobierz przewodnik poniżej, w dokumentach do pobrania.

informacje co robić po szczepieniu

Zamówienie wizyty

Umów się na wizytę szczepienną telefonicznie 42 254 64 84 lub osobiście w Rejestracji. Podaj nazwę szczepionki i poinformuj infolinię lub pracownika rejestracji, czy będziesz korzystać ze szczepionek dostępnych bezpłatnie, czy chcesz kupić nierefundowaną szczepionkę w Salve Medica przed wizytą. Jeśli potrzebujesz wcześniejszej konsultacji z pediatrą w sprawie rodzaju szczepienia, umów się na wizytę telemedyczną lub wideoporadę.

Dzień przed wizytą dostaniesz SMS przypominający. 

Jeżeli nie możesz przyjść, poinformuj nas o tym, ktoś inny będzie mógł skorzystać z wizyty w tym terminie.

Wizyta lekarska

Zapraszamy na wizytę w wyznaczonym miejscu i terminie. W celu rejestracji zabierz dokument potwierdzający tożsamość Twoją (opiekuna dziecka). Przygotuj również nr PESEL dziecka. Poinformuj o swoim przybyciu Rejestrację, zostaniecie skierowani do odpowiedniego gabinetu.

Przed szczepieniem lekarz zbada dziecko. Tylko zdrowe dzieci mogą zostać zakwalifikowane do szczepienia. Jeżeli przed wizytą szczepienną pojawią się wątpliwości co do stanu zdrowia dziecka, zalecamy konsultację telemedyczną lub wideoporadę z pediatrą.

Szczepienie

Szczepienie odbywa się w gabinecie pielęgniarskim po wizycie u pediatry.

Zabierz ze sobą książeczkę zdrowia dziecka w celu uaktualnienia listy szczepień.

Dla maluszka zabierz pieluchę tetrową lub flanelową, na której będzie można go położyć podczas badania. Zadbaj by dziecko było wypoczęte, nakarmione i przewinięte.

Obserwacja

Ważna jest obserwacja dziecka przez kilka dni po szczepieniu w celu oceny jego reakcji na szczepionkę. Jeżeli pojawią się niepokojące odczyny poszczepienne, zgłoś je do naszej Przychodni Lekarzy Rodzinnych. 

Po szczepieniu obserwuj dziecko przez kilka dni w celu oceny jego reakcji na szczepionkę. Jeżeli pojawią się odczyny poszczepienne, zgłoś je do pielęgniarki. 

Opinie o Salve Medica

Wcześniej słysząc onkolog drżałam że strachu, dziś - wiem że to człowiek który chce mi pomóc. Dzięki profesorowi Zadrożnemu poczułam się nie tylko jako pacjentka, ale przede wszystkim otoczona opieką młoda kobieta. Z całego serca polecam klinikę.

Gabrysia Majczak

Badanie urodynamiczne przeprowadzone w cudownej atmosferze. Mimo obaw i początkowemu stresowi czułam się zaopiekowana. Pan dr Szlaga, miły, empatyczny, wszystko dokładnie wyjaśnił, odpowiedział na każde pytanie. Pani Beata-asystująca w czasie badania, od samego wejścia do gabinetu starała się zminimalizować stres i otoczyć opieką. Polecam ten team

Żaneta Klimowicz

Korzystałem z usług kliniki przy okazji tomografu komputerowego oraz wizyty z synem u okulisty. Zawsze byłem zadowolony z jakości usług. Wizyty umawianie są na konkretne godziny, więc nie trzeba zazwyczaj czekać długo w kolejce, jest czysto i schludnie. Wnętrza są przyjemne dla oka, nowoczesne i funkcjonalne. Jedyny drobny minus, że przy rejestracji zawsze są kolejki, na szczęście bardzo szybko obsługiwane.

Wordlord

Daje 5 a nawet i więcej ⭐Pani doktor Jamroz-Brzeska (Alergolog) uratowała mnie lekami po wstrząsie anafilaktycznym. Jestem bardzo wdzięczna za to , że mogłam tego samego dnia na cito się dostać do lekarza. Do tego Pani doktor wspaniała osoba, mega empatyczna, wyrozumiała. Bardzo wnikliwie przeprowadziła wywiad lekarski, dzięki czemu mogła dobrze dobrać leki. Jestem Mega wdzięczna. Życzę powodzenia i dalszych sukcesów. Życzę Wszystkiego dobrego w nowym roku. Pozdrawiam Sylwia - pacjentka z Kutna

Sylwia z Kutna

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko