Szpital specjalistycznyW Szpitalu Specjalistycznym Salve Medica stawiamy na kompleksowość leczenia i komfort Pacjenta.

Bardzo ważna jest dla nas szeroka diagnostyka, która musi poprzedzić zabieg operacyjny. Zarówno badania obrazowe, jak i laboratoryjne przeprowadzamy na miejscu, dlatego wyniki szybko trafiają do lekarzy prowadzących.

Nowoczesny blok operacyjny

Szpital Specjalistyczny Salve Medica posiada blok operacyjny, na którym wykonywane są zabiegi chirurgiczne, urologiczne, ginekologiczne oraz onkologiczne. Operacje przeprowadzamy w ramach kontraktu z NFZ oraz komercyjnie.

Chirurgia robotyczna w Salve Medica

Jako pierwsi w Polsce kupiliśmy dla naszych Pacjentów robota chirurgicznego nowej generacji Versius®, służącego do wykonywania zabiegów chirurgii minimalnie inwazyjnej. Jako jedyny szpital w województwie posiadamy technologię da Vinci oraz Versius która jest przełomowa w walce z rakiem prostaty.

Zabieg prostatektomii radykalnej w asyście robota Versius wykonujemy w ramach kontraktu z NFZ. Zadzwoń i zapytaj o wizytę kwalifikacyjną do zabiegu w ramach NFZ:

Kameralne oddziały w szpitalu Salve Medica

Dysponujemy nowym, kameralnym oddziałem, na którym opieka pooperacyjna przebiega w wyjątkowo komfortowych warunkach. Do dyspozycji Pacjentów są w pełni wyposażone sale jedno- i dwuosobowe, z łazienkami, klimatyzacją, telewizorami LCD i Internetem. Szeroki terminarz odwiedzin (w godzinach 10.00-22.00) umożliwia całodniowy kontakt Pacjenta z bliskimi. Z dużą skrupulatnością przygotowujemy posiłki. Proponujemy kartę zdrowych dań dopasowanych do potrzeb i preferencji Pacjenta oraz zgodną z zaleceniami lekarza.

Nasz personel z zaangażowaniem wspiera Pacjentów na każdym etapie walki z chorobą. Nasi Pacjenci są szczegółowo informowani o każdej decyzji lekarskiej podczas pobytu na oddziale.

Zapoznaj się z ZASADAMI PRZYJĘCIA DO SZPITALA NA ZABIEG OPERACYJNY, ZWIĄZANYMI Z ZAGROŻENIEM EPIDEMICZNYM.

Dlaczego warto leczyć się w Szpitalu Specjalistycznym Salve Medica

 • sprzęt medyczny najnowszej generacji, który umożliwia precyzyjną diagnostykę, zminimalizowanie bólu i szybki powrót do zdrowia bez ryzyka powikłań,
 • nowoczesna sala operacyjna,
 • komfortowe sale pooperacyjne,
 • wysoko wykwalifikowany, doświadczony zespół lekarzy i pielęgniarek - nasz personel medyczny stale podnosi swoje kwalifikacje,
 • kompleksowość i interdyscyplinarność.
Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Najczęściej zadawane pytania

Pierwszym krokiem jest wizyta kwalifikująca u lekarza specjalisty, który będzie wykonywał zabieg. Lekarz omówi z Tobą przebieg operacji, zapyta o przewlekłe choroby, na które chorujesz i leki, które bierzesz. Jeśli przechodziłeś już kiedyś operację, zostaniesz zapytany o Twoją reakcję na znieczulenie. Jeśli to konieczne, specjalista zleci Ci także dodatkowe badania. Pamiętaj, że przed przyjęciem na oddział niezbędne jest złożenie podpisanej zgody na zabieg.

Tak, w Salve Medica wykonasz diagnostykę niezbędną przed przystąpieniem do operacji. Posiadamy w jednej lokalizacji największe laboratorium analityczne w województwie. Możesz u nas wykonać m.in:

 • badania podstawowe i biochemiczne z krwi,
 • badania z moczu i kału,
 • badania zakaźne,
 • badania hormonalne,
 • badania toksykologiczne,
 • badania serologiczne,
 • badania hematologiczne,
 • badania mikrobiologiczne (wymazy),
 • badania genetyczne.

Wykonujemy także badania diagnostyki obrazowej – tomografię komputerową, rezonans magnetyczny, rentgen, USG, mammografię. Przeprowadzamy biopsje.

Wykonaj wszystkie badania zlecone przez specjalistę. Dzień przed zabiegiem stosuj lekkostrawną dietę i unikaj napojów gazowanych. Ostatni posiłek ok godziny 18:00 w dzień przed zabiegiem. Jeśli lekarz tak zalecił, dzień przed operacją weź Espumisan. W dniu operacji przyjdź na oddział wcześniej.

Weź ze sobą dokumentację medyczną dotyczącą jednej choroby, dokument tożsamości, okulary korekcyjne, ładowarkę, wygodną piżamę, kapcie i przybory toaletowe. Nie bierz jedzenia – po operacji otrzymasz posiłki według zaleceń lekarza.

W rejestracji na 1 piętrze znajduje się sklepik zaopatrzony w najpotrzebniejsze rzeczy dla Pacjentów. Oprócz artykułów higienicznych, znajdują się w nim również posiłki firmy Recomed szczególnie polecane Pacjentom onkologicznym oraz kosmetyki Arkana, które przynoszą ulgę skórze po przebytej chemioterapii. 

Należy skonsultować to z lekarzem, który zdecyduje, czy można odwiedzić Pacjenta.

Jeśli Pacjent przebywa jeszcze na sali pooperacyjnej, wizyty nie są możliwe. Po przewiezieniu Pacjenta na oddział (w drugiej dobie po zabiegu) lekarz zazwyczaj zezwala na odwiedziny.

Pacjentów można odwiedzać codziennie w godzinach 10:00 – 22:00.

Sprawdź zasady odwiedzin obowiązujące w pandemii.

Dokument potwierdzający tożsamość Pacjenta oraz dokumentacja medyczna i wyniki badań zlecone przez lekarza kwalifikującego do przyjęcia na oddział.

Tak, jeśli są do tego wskazania medyczne. Gdy lekarz zdecyduje o wystawieniu zwolnienia, potrzebne będą dane personalne Pacjenta (imię, nazwisko, PESEL).

Tak, oprócz zabiegów komercyjnych przeprowadzamy zabiegi w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, w tym prostatektomię radykalną przy użyciu robota chirurgicznego.

Cena zabiegu obejmuje:

 • zabieg (opieka lekarzy, anestezjologa, pielęgniarek)
 • hospitalizację (czas pobytu w szpitalu uzależniony jest od decyzji lekarza)
 • wyżywienie (zgodne z zaleceniami lekarskimi)

W dniu zabiegu należy zgłosić się do Izby Przyjęć oddziału E na 1 parterze budynku B (wieżowiec).

Poradnik

Mamy pierwszego w Polsce robota chirurgicznego Versius

23 sierpnia w Centrum Medycznym Salve Medica odbyła się konferencja prasowa dotycząca zakupu pierwszego w Polsce robota chirurgicznego Versius®.

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak