Test NIFTY

Opis usługi

Co to jest test NIFTY i kiedy warto go wykonać

Test NIFTY to bezpieczny, nieinwazyjny test prenatalny o wysokiej czułości (wskaźnik ponad 99%). Wykrywa przede wszystkim trzy najczęstsze trisomie (Zespół Downa, Edwardsa i Patau), ale także zaburzenia chromosomu płci oraz delecje/powielania. Powinny go wykonać szczególnie kobiety, które:

  • mają więcej niż 35 lat,
  • w rodzinie miały przypadki chorób genetycznych,
  • otrzymały nieprawidłowy wynik wcześniejszych badań prenatalnych.

Test NIFTY z powodzeniem wykonuje się dla ciąży bliźniaczej i z In Vitro. Dzięki badaniu można również poznać płeć dziecka.

Jak przebiega test NIFTY

Do testu potrzebna jest niewielka próbka matczynej krwi (10 ml), pobrana po 10 tygodniu ciąży. Zbadanie zdrowia dziecka jest w ten sposób możliwe, ponieważ jego DNA jest obecne podczas ciąży we krwi matki. Wyniki są dostępne w ciągu 10 dni roboczych.

Co wykrywa NIFTY

 

 OPCJE TESTU

NIFTY™ Basic

NIFTY™ Standard

NIFTY™ Plus

NIFTY™ Twins

 zespół Downa
 (trisomia 21)

 zespół Edwardsa
 (trisomia 18)

 zespół Patau
 (trisomia 13)

 Chromosom męski/żeński

 zespół Turnera
 (monosomia X)

 

 

 zespół Klinefeltera
 (trisomy XXY)

 

 

 Zespół potrójnego X
 (trisomy X)

 

 

 Syndrom XYY
 (trisomy  XYY)

 

 

 Trisomia 9

   

 

 Trisomia 16

   

 

 Trisomia 22

   

 

 60 różnych delecji i
 duplikacji 

   

 

Przygotuj się

Po 10 tygodniu ciąży

Zgłoś się do rejestracji w dniu, w którym chcesz wykonać test. Nie musisz być na czczo.

W celu rejestracji zabierz ze sobą dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość.

Cennik

Najczęściej zadawane pytania

NIFTY™ z dokładnością do 99,5% wykrywa zespół Downa, zespół Edwardsa i zespółu Patau.

Wyniki będą dostępne w ciągu 10 dni roboczych.

W takiej sytuacji wyniki należy omówić z lekarzem prowadzącym i przeprowadzić dalsze testy diagnostyczne.

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak