Test na obecność koronawirusa

Opis usługi

Test w kierunku zakażenia SARS-Cov-2

Laboratorium genetyczne Salve Medica przeprowadza test w kierunku zakażenia wirusem SARS-Cov-2.

Jest to test zalecany przez WHO i jedyny rekomendowany przed Ministra Zdrowia sposób na wykrycie infekcji koronawirusa. Test jest wykonywany z wykorzystaniem niezwykle czułej metodę real-time PCR, która umożliwia analizę zarówno jakościową jak i ilościową. Metoda real-time PCR maksymalnie obniża ryzyko otrzymania wyników fałszywie ujemnych lub fałszywie dodatnich. W tym teście badamy próbki uzyskane z wymazów gardła lub nosa.

Istnieje możliwość uzyskania skierowania na bezpłatny test przez lekarza rodzinnego POZ, jeśli u Pacjenta wystąpią objawy zakażenia COVID-19:

  • temperatura ciała powyżej 38 st. C,
  • kaszel,
  • duszności,
  • utrata węchu,
  • utrata smaku.

Aby lekarz zakwalifikował do bezpłatnego badania, należy umówić się z nim na konsultację telefoniczną pod numerem telefonu 42 254 64 45. 

Lekarze rodzinni wystawiają również skierowania na bezpłatne testy przed rozpoczęciem leczenia uzdrowiskowego, rehabilitacji uzdrowiskowej oraz przed przyjęciem do placówek opieki długoterminowej.

Przygotuj się

Dzień przed badaniem

Zadzwoń i umów się na badanie pod numerem telefonu: 42 254 64 90. Konsultant zaproponuje Ci dogodny termin i godzinę. Pamiętaj, aby planując swój wyjazd za granicę lub wizytę w szpitalu zapisać się na test dwa dni przed datą planowanego wydarzenia.

Wydrukuj i wypełnij oświadczenie, które otrzymasz drogą mailową, znajdziesz je również w dokumentach do pobrania na stronie, kliknij tutaj.

W dniu badania

Jeśli nie masz skierowania od lekarza rodzinnego, opłać badanie on-line (możesz opłacić badanie w dniu pobrania wymazu, ale pamiętaj, że przyjmujemy tylko płatność kartą).

2 godziny przed badaniem nie jedz i nie pij aby uniknąć odruchów wymiotnych. Nie pal również papierosów i nie używaj płynu do płukania ust.

O wyznaczonej godzinie zgłoś się na pobranie wymazu do namiotu zlokalizowanego pod Szpitalem, na parkingu B – wjazd od ul. Morgowej (pamiętaj o maseczce).

Poczekaj aż pielęgniarka zaprosi Cię do namiotu. Do namiotu pobrań możesz wejść tylko na wyraźne polecenie pielęgniarki i w jej obecności. W namiocie pielęgniarka wykona wymaz z nosa lub gardła.

Przekaż pielęgniarce wypełnione i podpisane oświadczenie.

Jeśli nie masz skierowania od lekarza rodzinnego lub nie dokonałeś opłaty on-line, zrób to przed samym badaniem kartą płatniczą w namiocie. Nie przyjmujemy gotówki.

Oczekuj na wynik badania, który zostanie wysłany na wskazany przez Ciebie adres w ciągu 24 godzin od pobrania materiału. Pod warunkiem, że nie trzeba będzie powtórzyć testu (np. w przypadku uzyskania wyniku niediagnostycznego/wątpliwego). W przypadku braku wyniku, skontaktuj się z Laboratorium Genetycznym: laboratorium@salvemedica.pl

Jeśli Twój wynik okaże się pozytywny obowiązkowo musimy powiadomić o tym Sanepid.

Do momentu otrzymania wyniku zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności podczas kontaktów z innymi ludźmi.

Więcej o usłudze

Oferta dla firm i instytucji

Pracodawco, jeśli Twoi pracownicy przemieszczają się po Europie lub świecie, nie chcesz ryzykować objęcia kwarantanną całego zakładu pracy skieruj ich na test na obecność koronawirusa. Szczegóły oferty uzyskasz pod numerem telefonu: 42 254 64 85.

Oferta cenowa dla grup:

  • Do 10 Pacjentów w m-cu: 470 zł / badanie
  • 11 – 30 Pacjentów w m-cu: 430 zł / badanie
  • 31 – 50 Pacjentów w m-cu: 390 zł / badanie
  • Powyżej 50 Pacjentów w m-cu: 350 zł / badanie

Podjęcie współpracy nie zobowiązuje Państwa do przeprowadzenia konkretnej ilości badań.

Wymazy mogą być pobierane w naszym punkcie pobrań. Przyjmujemy także wymazy pobrane od pracowników w miejscu pracy (jeśli zachowane są odpowiednie warunki transportu próbek). Informacji o sposobie pobrania i przechowywania materiału Pacjenta udziela telefonicznie Laboratorium Salve Medica.

Testy metodą real-time PCR pozwalają wychwycić osoby, które infekcję przechodzą bezobjawowo. Posiadając wiedzę na temat stanu zdrowia swoich pracowników możesz zapewnić im bezpieczeństwo, odpowiednio organizować pracę oraz chronić swój biznes.

Cennik

Najczęściej zadawane pytania

Zazwyczaj do 24 godzin od momentu pobrania wymazu. Zdarza się jednak, że laboratorium musi powtórzyć badanie (np. w przypadku uzyskania wyniku niediagnostycznego/wątpliwego). Planując swój wyjazd za granicę lub wizytę w szpitalu zapisz się na test dwa dni przed datą planowanego wydarzenia.

Pobranie wymazu z gardła może powodować u Pacjenta dyskomfort. Dodatkowo mogą pojawić się lekkie mdłości, dlatego kluczowe jest nieprzyjmowanie pokarmów minimum na 2h przed badaniem.

Od momentu weryfikacji dokumentacji do momentu wymazu mija około 15 minut.

Badanie RT-PCR pokazuje czy pacjent jest w trakcie aktywnej infekcji wirusem SARS-CoV-2 (wynik pozytywny). Wynik negatywny oznacza, że pacjent albo jest już zdrowy albo nie był nigdy zakażony wirusem.

Badanie przeciwciał pokazuje czy Pacjent miał kiedykolwiek kontakt z wirusem SARS-CoV-2 i uzyskał na niego odporność.

Badanie powinno zostać wykonanie po 7 dniach od momentu kontaktu z osobą potencjalnie zakażoną.

Pacjent pozna swój status dotyczący zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Ponadto o wyniku pozytywnym zostanie powiadomiony Sanepid.

Badanie wykrywa obecność kwasów nukleinowych (RNA) wirusa SARS-CoV- 2 w materiale pobranym od pacjenta.

Umów wizytę telefonicznie
42 254 64 45
Umów się internetowo
rejestracja on-line

Opinie o Salve Medica

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak