Testy na koronawirusaSalve Medica oferuje dwa rodzaje testów na COVID-19: testy RT-PCR i testy antygenowe. Oba są miarodajne i zalecane przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) i polegają na wymazie z dróg oddechowych (gardła i nosa).

Test antygenowy COVID-19

Testy antygenowe na COVID-19 (kasetkowe) są szybkim sposobem na wykrycie zakażenia. Wynik otrzymuje się w około 15 minut po pobraniu wymazu z nosogardzieli.

UWAGA! Testy antygenowe należy wykonywać tylko wtedy, kiedy ma się objawy zakażenia (najlepiej do 7 dni od wystąpienia pierwszych objawów. Badanie wykonane we wcześniejszej lub późniejszej fazie choroby może dać wynik fałszywie ujemny. Ujemny wynik nie wyklucza infekcji wirusem Sars-CoV-2, więc wymaga rozszerzenia diagnostyki o test genetyczny RT-PCR.

Więcej informacji: TEST ANTYGENOWY

Test genetyczny RT-PCR COVID-19

Diagnostyka za pomocą testu RT-PCR pozwala potwierdzić bądź wykluczyć obecność wirusa w materiale pobranym od pacjenta. Badania te są bardzo czułe i pozwalają wykryć zakażenie jeszcze przed wystąpieniem pierwszych objawów. To sprawia, że uznaje się je za najbardziej wiarygodną metodę w rozpoznawaniu zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Na wynik czeka się do 32h.

Więcej informacji: TEST RT-PCR

Umów się telefonicznie
42 254 64 84

Poradnik

Testy na koronawirusa - antygenowy i PCR. Czym się różnią?

Testy diagnostyczne są ważną bronią w walce z pandemią koronawirusa. Ich wyniki pozwalają potwierdzić lub wykluczyć zakażenie Sars-CoV-2, a tym samym zadbać o wspólne bezpieczeństwo i ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecnie istnieją dwa główne rodzaje testów na COVID-19. To testy RT-PCR i testy antygenowe.Oba są miarodajne i zalecane przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), oba polegają na wymazie z dróg oddechowych, oba mają swoje wady i zalety. Na tym podobieństwa się kończą. Różnic jest trochę więcej. Czym się różnią?

Zapisz się online na wizyty, badania oraz test na COVID-19

Zarejestruj się w nowym Panelu Pacjenta. Dzięki temu w szybki i prosty sposób umówisz wizytę u specjalisty, badanie oraz test na COVID-19. Sprawdź nowe możliwości!

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak