Tomografia komputerowa klatki piersiowej

skier_male.png
Skierowanie

Opis usługi
skier_male.png
Skierowanie

Tomografia komputerowa klatki piersiowej wykonywana jest do oceny płuc i innych narządów klatki piersiowej. Badanie to umożliwia ocenę występujących nieprawidłowości w układzie oddechowym. 

Wskazaniem do wykonania badania może być:

  • rozedma płuc,
  • wady rozwojowe płuc, oskrzeli, tchawicy,
  • zmiany zapalne płuc, oskrzeli,
  • zmiany nowotworowe
  • zwłóknienia płuc,
  • ciała obce, zmiany pourazowe.

Badanie może być wykonywane z kontrastem lub bez.

Jak przebiega badanie klatki piersiowej tomografem komputerowym

Jeśli wykonywana jest tomografia z kontrastem, najpierw podawany jest środek cieniujący. Dzięki temu badany obszar będzie widoczny bardzo wyraźnie. Następnie należy położyć się na ruchomej leżance, która przesuwa się przez tomograf. Podczas badania w pomieszczeniu może znajdować się tylko Pacjent. Technik czuwa nad przebiegiem badania z pomieszczenia sąsiadującego.

Przygotuj się

Przed badaniem

Badanie z kontrastem: wykonaj badanie kreatyniny z krwi.

Jeśli masz chorobę tarczycy weź ze sobą wynik TSH nie starszy niż miesiąc.

Jeśli masz nadczynność tarczycy endokrynolog powinien wystawić Ci pisemne zaświadczenie o możliwości podania kontrastu.

W przypadku cukrzycy - po konsultacji z lekarzem odstaw leki z metforminą na 48 godzin przed badaniem, w dniu badania również nie należy ich brać.

Pacjenci, których masa ciała przekracza 120 kg proszeni są o telefoniczny kontakt w celu ustalenia możliwości wykonania badania: 42 254 64 09.

W dniu badania

Badanie z kontrastem: bądź na czczo - przynajmniej 5 godzin przed badaniem nie jedz i nie pij.

Zabierz ze sobą wyniki poprzednich badań obrazowych dotyczących danej części ciała – jeśli takimi dysponujesz.

W celu rejestracji zabierz dowód osobisty lub inny dokument tożsamości.

Więcej o usłudze

Przeciwwskazaniem do badania może być ciąża oraz uczulenie na jodowe środki kontrastowe.

Najczęściej zadawane pytania

Badanie trwa bardzo krótko – około 5-10 minut.

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak