TrychologiaTrychologia lekarska to dział dermatologii zajmujący się diagnozowaniem i leczeniem chorób w obrębie owłosionej skóry głowy.

Podstawowym badaniem trychologicznym jest trychoskopia. Warto podkreślić, że precyzyjnie wykonane badanie może stanowić podstawę właściwego postawienia rozpoznania przyczyny nadmiernego wypadania włosów. Dodatkowo lekarz trycholog może dobrać odpowiednia badania laboratoryjne, w razie konieczności rozszerzyć diagnostykę, a także zaplanować i poprowadzić leczenie.

Usługi trychologii lekarskiej w Salve Medica Dermatologic:

 • wizyta konsultacyjna,
 • trychoskopia lekarska,
 • badania laboratoryjne,
 • leczenie wypadania włosów,
 • zabiegi przywracające objętość włosów,
 • zabiegi stymulujące odrost włosów,
 • mezoterapia igłowa skóry głowy.

Najczęstsze problemy z włosami to:

 • wypadnie włosów o nieznanym czynniku,
 • wypadnie włosów w przebiegu chorób tarczycy,
 • wypadnie włosów w przebiegu zaburzeń hormonalnych,
 • wypadnie włosów po porodzie,
 • wypadnie włosów telogenowe,
 • wypadnie włosów androgenowe,
 • wypadanie włosów anagenowe,
 • trychotillomania,
 • łysienie plackowate,
 • liszaj płaskie mieszkowy,
 • łysienie czołowe bliznowaciejące,
 • toczeń rumieniowaty,
 • follicultis decalvans,
 • rozwarstwiające zapalenie skóry głowy,
 • łysienie rzekomoplackowate,

a także wiele wiele innych jak łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry, czy nawet wszawica.

Umów się telefonicznie
42 254 64 24
lub online
Panel Pacjenta

Najczęściej zadawane pytania

Wstępnie zaleca się wizytę konsultacyjną z oceną trychoskopią lekarską. Problem u każdego pacjenta może być inny mimo, że często może wyglądać dość podobnie. Dlatego warto najpierw nakreślić obszar badania, a potem wykonać celowane badania celem zindywidualizowania leczenia.

Czy wiesz, że twórcą TRYCHOSKOPII na całym świecie jest wybitny polski profesor Lidia Rudnicka i jej współpracownicy! Dzięki stworzonej i opracowanej przez zespół lekarzy technice dermatolodzy na całym świecie są w stanie precyzyjnie diagnozować i monitorować swoich pacjentów.

Łysienie androgenowe mężczyzn to nieuchronna androgenozależna postępująca utrata włosów u osób predysponowanych genetycznie i dotyczy nawet do 80% mężczyzn (ale i 40% kobiet) w naszej populacji. Obecnie uważa się, że wczesne wdrożenie leczenia jest w stanie często skutecznie zahamować ten proces. Im wcześniej wdrożone leczenie, tym większa szansa na powodzenie terapii.

Lekarz często do standardowego leczenia farmakologicznego dobiera wzmacniające terapie dla skóry owłosionej głowy. Mezoterapia skóry głowy czy peptydowa terapia włosów to innowacyjne zabiegi, które wpływają na ograniczenie wpadania włosów i stymuluje ich odrost. Należy pamiętać, że często dla pełnego efektu, należy kuracje powtarzać.

Opinie o Salve Medica

Wcześniej słysząc onkolog drżałam że strachu, dziś - wiem że to człowiek który chce mi pomóc. Dzięki profesorowi Zadrożnemu poczułam się nie tylko jako pacjentka, ale przede wszystkim otoczona opieką młoda kobieta. Z całego serca polecam klinikę.

Gabrysia Majczak

Badanie urodynamiczne przeprowadzone w cudownej atmosferze. Mimo obaw i początkowemu stresowi czułam się zaopiekowana. Pan dr Szlaga, miły, empatyczny, wszystko dokładnie wyjaśnił, odpowiedział na każde pytanie. Pani Beata-asystująca w czasie badania, od samego wejścia do gabinetu starała się zminimalizować stres i otoczyć opieką. Polecam ten team

Żaneta Klimowicz

Korzystałem z usług kliniki przy okazji tomografu komputerowego oraz wizyty z synem u okulisty. Zawsze byłem zadowolony z jakości usług. Wizyty umawianie są na konkretne godziny, więc nie trzeba zazwyczaj czekać długo w kolejce, jest czysto i schludnie. Wnętrza są przyjemne dla oka, nowoczesne i funkcjonalne. Jedyny drobny minus, że przy rejestracji zawsze są kolejki, na szczęście bardzo szybko obsługiwane.

Wordlord

Daje 5 a nawet i więcej ⭐Pani doktor Jamroz-Brzeska (Alergolog) uratowała mnie lekami po wstrząsie anafilaktycznym. Jestem bardzo wdzięczna za to , że mogłam tego samego dnia na cito się dostać do lekarza. Do tego Pani doktor wspaniała osoba, mega empatyczna, wyrozumiała. Bardzo wnikliwie przeprowadziła wywiad lekarski, dzięki czemu mogła dobrze dobrać leki. Jestem Mega wdzięczna. Życzę powodzenia i dalszych sukcesów. Życzę Wszystkiego dobrego w nowym roku. Pozdrawiam Sylwia - pacjentka z Kutna

Sylwia z Kutna

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko