Trychologia
Trychologia lekarska to dział dermatologii zajmujący się diagnozowaniem i leczeniem chorób w obrębie owłosionej skóry głowy.
Podstawowym badaniem trychologicznym jest trychoskopia. Warto podkreślić, że precyzyjnie wykonane badanie może stanowić podstawę właściwego postawienia rozpoznania przyczyny nadmiernego wypadania włosów. Dodatkowo lekarz trycholog może dobrać odpowiednia badania laboratoryjne, w razie konieczności rozszerzyć diagnostykę, a także zaplanować i poprowadzić leczenie.
Usługi trychologii lekarskiej w Salve Medica Dermatologic:
- wizyta konsultacyjna,
- trychoskopia lekarska,
- badania laboratoryjne,
- leczenie wypadania włosów,
- zabiegi przywracające objętość włosów,
- zabiegi stymulujące odrost włosów,
- mezoterapia igłowa skóry głowy.
Najczęstsze problemy z włosami to:
- wypadnie włosów o nieznanym czynniku,
- wypadnie włosów w przebiegu chorób tarczycy,
- wypadnie włosów w przebiegu zaburzeń hormonalnych,
- wypadnie włosów po porodzie,
- wypadnie włosów telogenowe,
- wypadnie włosów androgenowe,
- wypadanie włosów anagenowe,
- trychotillomania,
- łysienie plackowate,
- liszaj płaskie mieszkowy,
- łysienie czołowe bliznowaciejące,
- toczeń rumieniowaty,
- follicultis decalvans,
- rozwarstwiające zapalenie skóry głowy,
- łysienie rzekomoplackowate,
a także wiele wiele innych jak łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry, czy nawet wszawica.
Nasz zespół
Najczęściej zadawane pytania
Wstępnie zaleca się wizytę konsultacyjną z oceną trychoskopią lekarską. Problem u każdego pacjenta może być inny mimo, że często może wyglądać dość podobnie. Dlatego warto najpierw nakreślić obszar badania, a potem wykonać celowane badania celem zindywidualizowania leczenia.
Czy wiesz, że twórcą TRYCHOSKOPII na całym świecie jest wybitny polski profesor Lidia Rudnicka i jej współpracownicy! Dzięki stworzonej i opracowanej przez zespół lekarzy technice dermatolodzy na całym świecie są w stanie precyzyjnie diagnozować i monitorować swoich pacjentów.
Łysienie androgenowe mężczyzn to nieuchronna androgenozależna postępująca utrata włosów u osób predysponowanych genetycznie i dotyczy nawet do 80% mężczyzn (ale i 40% kobiet) w naszej populacji. Obecnie uważa się, że wczesne wdrożenie leczenia jest w stanie często skutecznie zahamować ten proces. Im wcześniej wdrożone leczenie, tym większa szansa na powodzenie terapii.
Lekarz często do standardowego leczenia farmakologicznego dobiera wzmacniające terapie dla skóry owłosionej głowy. Mezoterapia skóry głowy czy peptydowa terapia włosów to innowacyjne zabiegi, które wpływają na ograniczenie wpadania włosów i stymuluje ich odrost. Należy pamiętać, że często dla pełnego efektu, należy kuracje powtarzać.