USG ciążowe genetyczne (28-32 tydzień)

Opis usługi

Badanie USG pomiędzy 28 a 32 tygodniem ciąży jest trzecim badaniem USG w przypadku ciąży przebiegającej prawidłowo. Podczas badania ocenia się przede wszystkim:

  • tempo wzrastania płodu,
  • budowę anatomiczną płodu,
  • łożysko i ilość płynu owodniowego,
  • krążenie obwodowe.
     

Niezmiernie ważnym elementem jest ocena tempa wzrastania płodu - czy nie występuje hipotrofia (ograniczenie lub zahamowanie wzrastania płodu) lub makrosomia (nadmierna masa płodu w stosunku do wieku ciąży). Stwierdzenie tych nieprawidłowości na tym etapie jest niezmiernie ważne dla dalszego przebiegu ciąży oraz postępowania bezpośrednio po porodzie.

W trakcie badania lekarz ponownie ocenia budowę anatomiczną płodu w kierunku ewentualnych wad rozwojowych, między innymi wad serca, niektórych wad układu pokarmowego czy moczowego, niedorozwoju móżdżku czy małoglowia.

W przypadku nieprawidłowych wyników lekarz może zlecić dodatkowe badania. Możliwe jest podjęcie terapii wewnątrzmacicznej płodu lub wybór miejsca porodu tak, aby jak najszybciej rozpocząć leczenie już urodzonego dziecka.

Przygotuj się

W dniu badania

W celu rejestracji zabierz dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość.

Cennik

Najczęściej zadawane pytania

Badanie trwa około 20 minut.

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak