USG echo serca

Opis usługi

Echokardiografia czyli echo serca to metoda badania tego narządu za pomocą ultradźwięków(USG). Pozwala ocenić budowę i działanie zastawek serca, dokonać pomiaru wielkości i pracy komór serca oraz zdiagnozować wady tego narządu.

Wskazaniem do badania USG echo serca jest:

 • choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa),
 • zawał mięśnia sercowego,
 • zapalenie mięśnia sercowego,
 • zapalenie wsierdzia,
 • choroba zakrzepowo-zatorowa,
 • monitorowanie efektów leczenia,
 • pooperacyjna ocena wszczepionych zastawek czy by-passów,
 • wady wrodzone serca,
 • szmery serca,
 • zaburzenia rytmu serca,
 • niewyjaśniony ból w klatce piersiowej,
 • nadciśnienie tętnicze,
 • choroby osierdzia lub wsierdzia.

Jak przebiega badanie USG echo serca

Po krótkim wywiadzie lekarz poprosi Cię o rozebranie się od pasa w górę i położenie na leżance. Na skórę klatki piersiowej nałoży żel, a następnie będzie wodzić po niej głowicą ultrosonografu.  Na monitorze w czasie rzeczywistym widoczny będzie obraz Twojego serca i jego pracy.

Przygotuj się

W dniu badania

Zabierz ze sobą wyniki wcześniejszych badań serca, jeżeli takimi dysponujesz.

W celu rejestracji zabierz dowód osobisty lub inny dokument tożsamości.

Cennik

Najczęściej zadawane pytania

Badanie trwa 30 - 45 minut.

Nie ma przeciwwskazań do badania echa serca, można je wykonywać nawet u małych dzieci i kobiet w ciąży. Istnieje możliwość powtarzania badań, np. podczas monitorowania postępów leczenia.

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak