USG jąder

Opis usługi

USG jąder obrazuje stan jąder, moszny i najądrzy. Badanie jest pomocne do oceny niedorozwoju jądra, mikrozwapnień oraz wnętrostwa. Skontaktuj się z lekarzem pierwszego kontaktu, z andrologiem, urologiem lub radiologiem i wykonaj USG jąder jeśli:

 • wyczujesz w jądrze jakiekolwiek stwardnienie,
 • zauważysz powiększenie lub obrzęk jądra,
 • zaczniesz odczuwać dyskomfort w podbrzuszu i uczucie ciężaru w mosznie,
 • zauważysz, że jedno jądro jest twarde, a jego powierzchnia gładka lub podejrzanie chropowata,
 • poczujesz ból podczas dotykania jąder.

Badanie ultrasonograficzne jąder pozwala na zdiagnozowanie:

 • wodniaków,
 • torbieli,
 • guzów,
 • stanów zapalnych,
 • krwiaków,
 • żylaków powrózka nasiennego,
 • urazów,
 • przepukliny pachwinowej,
 • nowotworu.

Podczas badania pacjent leży na plecach, czasem stoi. Lekarz nakłada na mosznę żel, który poprawia jakość obrazu oraz pozwala na przesuwanie głowicy aparatu. Badanie rozpoczyna się od zdrowego jądra. Wynik w postaci opisu i zdjęć dostępny jest od razu po zakończeniu.

Przygotuj się

W dniu badania

Jeżeli wcześniej wykonywałeś to badanie, zabierz ze sobą jego wyniki.

Zadbaj o higienę miejsc intymnych. Nie ma potrzeby byś usuwał owłosienie łonowe.

W celu rejestracji zabierz dowód osobisty lub inny dokument tożsamości.

Więcej o usłudze

Samobadanie jąder wystarczy robić raz w miesiącu. Zajmuje tylko 3 minuty, a może uratować życie. Najlepiej wykonać je pod prysznicem lub biorąc ciepłą kąpiel, wtedy skóra jest miękka i rozluźniona. Każde jądro badaj osobno:

 • przetaczaj jądro delikatnie między palcami w poszukiwaniu  zgrubień lub grudek,
 • uciśnij je delikatnie, jeśli jest z twarde i chropowate  - skonsultuj się z lekarzem,
 • na tylnej ścianie moszny wyczujesz małe, twarde zgrubienie - to najądrza oraz nasieniowód, normalny element budowy.

Cennik

Najczęściej zadawane pytania

Badanie z przygotowaniem trwa 20 -30 minut.

Nie ma przeciwwskazań do badania USG, można je wykonywać nawet u małych dzieci. Istnieje możliwość powtarzania badań, np. podczas monitorowania postępów leczenia.

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Wcześniej słysząc onkolog drżałam że strachu, dziś - wiem że to człowiek który chce mi pomóc. Dzięki profesorowi Zadrożnemu poczułam się nie tylko jako pacjentka, ale przede wszystkim otoczona opieką młoda kobieta. Z całego serca polecam klinikę.

Gabrysia Majczak

Badanie urodynamiczne przeprowadzone w cudownej atmosferze. Mimo obaw i początkowemu stresowi czułam się zaopiekowana. Pan dr Szlaga, miły, empatyczny, wszystko dokładnie wyjaśnił, odpowiedział na każde pytanie. Pani Beata-asystująca w czasie badania, od samego wejścia do gabinetu starała się zminimalizować stres i otoczyć opieką. Polecam ten team

Żaneta Klimowicz

Korzystałem z usług kliniki przy okazji tomografu komputerowego oraz wizyty z synem u okulisty. Zawsze byłem zadowolony z jakości usług. Wizyty umawianie są na konkretne godziny, więc nie trzeba zazwyczaj czekać długo w kolejce, jest czysto i schludnie. Wnętrza są przyjemne dla oka, nowoczesne i funkcjonalne. Jedyny drobny minus, że przy rejestracji zawsze są kolejki, na szczęście bardzo szybko obsługiwane.

Wordlord

Daje 5 a nawet i więcej ⭐Pani doktor Jamroz-Brzeska (Alergolog) uratowała mnie lekami po wstrząsie anafilaktycznym. Jestem bardzo wdzięczna za to , że mogłam tego samego dnia na cito się dostać do lekarza. Do tego Pani doktor wspaniała osoba, mega empatyczna, wyrozumiała. Bardzo wnikliwie przeprowadziła wywiad lekarski, dzięki czemu mogła dobrze dobrać leki. Jestem Mega wdzięczna. Życzę powodzenia i dalszych sukcesów. Życzę Wszystkiego dobrego w nowym roku. Pozdrawiam Sylwia - pacjentka z Kutna

Sylwia z Kutna

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko