USG ortopedyczne

Opis usługi

Badanie ultrasonograficzne narządu ruchu jest badaniem diagnostycznym chorób i nieprawidłowości w obrębie układu mięśniowo-szkieletowego. Dzięki tej metodzie lekarz może ocenić ewentualne zmiany patologiczne tkanek miękkich, czyli: stawów, więzadeł i mięśni oraz ich wspólnego ułożenia.   Określa również charakter zmian, zarówno w ostrych stanach pourazowych czy zapalnych, jak i przewlekłych schorzeniach oraz zwyrodnieniach.

Jak przebiega badanie USG ortopedyczne?

Podczas badania na powierzchnię skóry nakładany jest żel ułatwiający przesuwanie głowicy i przenikanie fal ultrasonograficznych. Wynik dostępny jest od razu w formie opisu z dołączonym wydrukiem zdjęć.

Przygotuj się

W dniu badania

Weź ze sobą wyniki innych badań ortopedycznych, jeśli takimi dysponujesz.

W celu rejestracji zabierz dowód osobisty lub inny dokument tożsamości.

Najczęściej zadawane pytania

Wizyta trwa 20 -30 minut.

Nie ma przeciwwskazań do badania USG, można je wykonywać nawet u małych dzieci i kobiet w ciąży. Istnieje możliwość powtarzania badań, np. podczas monitorowania postępów leczenia.

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak